Fırında Patatesin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

0

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider ?

Fırında yapılan patates yemeği genel olarak 3 öğün şeklinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Genel de akşam yemeği olarak yapılıyor fakat ister sabah kahvaltısında ister öğlen isterseniz de akşam yemeğinde tüketebilirsiniz. Yapacağınız bu yemeğe ise bol baharat ve sarımsak eklerseniz o zaman ortaya harika lezzet de çıkarmış olursunuz. Akşam yemeği yapacak olan kadınlarımızın çoğu yemek olarak fırında patatesi tercih ederler. Fırında yapacağınız patatese aynı zaman da köfte eklerseniz daha lezzetli hale de getirmiş olursunuz. Peki , fırında patatesin yanında ne gider ?

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

FIRINDA TAVUK

Tavuk günümüzde herkes tarafından sevilen ve tercih edilen lezzetlerden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz yemeğin yanına da fırında tavuk yaparak akşama harika lezzetler hazırlamış olursunuz.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

Güzel bir şekilde temizlemiş olduğunuz havuçlarınızı rendeleyin ve daha sonra tavada hafif olacak şekilde pişirin. Sonra üzerine sarımsaklı yoğurt ekleyerek harika havuç salatası yaparak fırında patates yemeğin yanına servis edin.

Fırında Patatesin Yanında Ne yapsam

YOĞURTLU KEREVİZ SALATASI

Eğer sizler kereviz sevmiyorsanız o zaman yemeğini yapmak yerine salatasını yapmaya ne dersiniz ? Yoğurtlu olarak yapılan kereviz salatası hem çok lezzetli oluyor hem de fırında yapmış olduğunuz patates yemeğinin yanına çok yakışacak.

KARNABAHAR VE BROKOLİ SALATASI

Fırında patates yemeğinin yanına ister karnabahar isterseniz de brokoli salatasını tercih edebilirsiniz. Malum kış ayı da geldi ve bu yüzden salata olarak bu ikisini tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da yaptığınız zaman üzerine limon sıkarak güzel bir salata hazırlamış olursunuz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir