Böreğin Yanında Ne Yemek Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Böreğin Yanında Ne Yemek Gider

0

Böreğin Yanında Ne Yemek Yapsam ?

Günümüzde öğlen veya akşam olsun hamur işinden ya da hazır yufkadan hep börek yapılır. Özellikle börek yapıldığı zaman çayla beraber ikram edilen bir besindir. Böreğin o kadar çok çeşitleri bulunmaktadır ki her yörenin kendine has börek tarifi vardır. Böreğinizi ister akşam yemeğinde isterseniz de evinize misafir geleceği zamanlarda yapın burada karar sizlere kalmış. Börek yapılacağı zaman genel olarak kullanılan malzemeler kıyma , patates, pırasa , lor peyniri , patlıcan ve peynir olmaktadır. Peki , börek yaptık yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz onlara bakalım.

Böreğin Yanında Ne Yemek Gider

Ayran

Börek tek başına yenebilen lezzetlerden birisidir ve yanına da içecek olarak gidebilecek en ideali buz gibi Ayrandır. Evde hazırlayacağınız güzel bir ayranı yapmış olduğunuz börekle beraber tüketebilirsiniz.

Yoğurtlu Patates Salatası

Yoğurtlu olarak yapabileceğiniz patates salatası yapmış olduğunuz böreğin yanına bence çok yakışacaktır. Fakat böreğinizi yapacağınız zaman patatesli yapmamanız çok önemlidir. Çünkü patates salatası yapacağımızdan böreğimiz de kıymalı veya peynirli olabilir.

Çorba

Börek hamur işi olduğundan dolayı ister istemez midemize hemen oturur. Bu yüzden böreğe başlamadan önce başlangıç olarak midemizi rahatlatmak için sıcacık bir çorba tercih edebiliriz. Çorba olarak da domates , mercimek ya da tarhana çorbalarından birisini seçebilirsiniz.

Böreğin Yanında Ne Yemek yapsam

Börülce Salatası

Börülce salatası günümüzde çok tercih edilen salata çeşitlerinden birisidir ve özellikle böreğin yanına çok yakışan salata türüdür. Eğer sizler de börülce salatasını seviyorsanız bence böreğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Kereviz Salatası 

Börülce salatası yapmak istemiyorsanız o zaman bunun yerine kereviz salatasını hanımlar deneyebilirsiniz. Kerevizlerinizi ilk olarak rendeleyin ve daha sonra sarımsaklı yoğurt yapıp karıştırın ve üzerine hem ceviz hem de pul biber serperek ortaya harika salata çıkarın.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir