Kek Yaparken Üzümlerin Dibe Çökmemesi İçin Ne Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kek Yaparken Üzümlerin Dibe Çökmemesi İçin Ne Yapılır ?

0

Evde üzümlü kek yaptığımız zaman genel olarak karşılaşmış olduğumuz sorunlardan birisi de üzümlerin dibe çökmesi oluyor değil mi ? Böyle bir sorunla karşılaştığımız zaman ise bir kaç kez uğraşmak zorunda kalıyoruz. Fakat merak etmeyin bu konu hakkında sizlere sunacağımız birkaç fikir vardır.

Kek Yaparken Üzümlerin Dibe Çökmemesi İçin Ne Yapılır

Kek Yaparken Üzümlerin Dibe Çökmemesi İçin Ne Yapılır?

Kek yaparken üzümleri dibe çökmesi sorunu aslında büyük gibi bir problem gibi görünse de yapacağınız küçük bir püf noktası sayesinde bu durumun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. O zaman isterseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen neler yapılabilir onlara göz atalım ;

Üzümleri her zaman unlayın ve yanlış duymadınız hamurun içerisine üzümlerinizi koymadan önce unlayabilirsiniz. Bu işi yaptıktan sonra hamurunuzun içerisine üzümlerinizi karıştırın. Fakat hamuru burada ne olursa olsun sakın çırpmayın. Çırpma gibi bir durumunuz varsa kaşıkla nazik hareketler yaparak hamurunuzu karıştırabilirsiniz.

Yine dilerseniz üzümlerinizi ister unlayarak isterseniz de unlama işlemi yapmadan kek kalıbının içerisine yerleştirme yapabilirsiniz. Burada ilk önce hamurunuzu çırpıp kek kalıbının içerisine yerleştirdiğiniz zaman hamurunuzu fırına vermeden önce üzümlerinizi unlayıp o şekilde istediğiniz yere koyabilirsiniz. Sonra fırına verdiğiniz vakit dibe çökme sorununu ortadan kaldırmış olursunuz.

İşte arkadaşlar yukarıda vermiş olduğumuz bu pratik ve küçük bilgiler sayesinde artık üzümlü kek yapacağınız zaman üzümleriniz asla dibe çökmez ve kekinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir