Evde Kuştüyü Yorgan Nasıl Yıkanır ?
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel Bilgiler

Evde Kuştüyü Yorgan Nasıl Yıkanır ?

0

Evde kuş tüyü yorgan yıkamak oldukça basittir. Birkaç saat sürer, biraz tenis topları, en sevdiğiniz yeşil çamaşır sabunu, önden yüklemeli yıkayıcı ve kurutucu. Sentetik bir yorganın yıkanması kadar kolay ve kuruması daha hızlıdır.

Çoğu önden yüklemeli ev tipi yıkayıcılar ve kurutucular, bir kral yorganı bile yıkayacak ve kurutacak kadar büyüktür. Yorganınızı üstten yüklemeli bir çamaşır makinesinde yıkamaya ÇALIŞMAYIN. Bu tip yıkayıcı, yorganınızı yıkamak için yeterince büyük değildir. Yorgan yıkayıcıya sığacaktır, ancak yorganın hareket etmesi ve çalkalanması için yeterli alan yoktur, bu nedenle sonuç ıslak, ıslak bir dağınıklık olacaktır. Birkaç dolara, ticari çamaşırhanelerde, yorganınızı güzelce yıkayacak ön yük yıkayıcı bulunur. Ya da yorganı bize getirerek çamaşırhanede birkaç saat geçirmekten kaçının, biz sizin için hallederiz.

Evde Kuştüyü Yorgan Nasıl Yıkanır

Adım adım talimatlar:

  • · Yorganı çamaşır makinesine yerleştirin.
  • · Çamaşır makinenizin kuş tüyü yorgan döngüsü yoksa, yıkayıcıyı bir durulama döngüsünde çalıştırarak başlayın. Bu, yorganı ıslatacak ve tüm havayı sıkarak yorganın yıkama suyunda yüzmesinin aksine yıkama döngüsünde dönmesine izin verecektir. (Sentetik bir yorgan yıkıyorsanız bu adımı atlayın)
  • · Şimdi yıkayıcıyı seçtiğiniz az miktarda sabunla birlikte yumuşak döngüde çalıştırın. Su ne kadar sıcak olursa o kadar iyi temizlenir, ancak su ne kadar sıcak olursa renk kaybı olasılığı o kadar artar.
  • · Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra yorganı kurutucuya yerleştirin. Yorganla birlikte 8-10 tenis topunu kurutucuya yerleştirin. Tenis topun yok mu? Yorganla birlikte kurutucuya birkaç çift tenis ayakkabısı yerleştirin. Tenis toplarının amacı, yorganın içinde biriken ıslak tüyleri ayırmaya yardımcı olmaktır. (Sentetik yorganlı tenis toplarına gerek yok).
  • · Yorganı 30-45 dakika kısık ateşte kurutun. Yorganı dışarı çekin ve çevirin, yorganı tekrar kurutun ve yorganı kurutmaya devam edin.
  • · İlk çevirmeden 30-45 dakika sonra yorganı tekrar kontrol edin. Hala tüylerde kümelenme hissediyorsanız yorganı tekrar çevirin. Tamamen kuruyana kadar kurutmaya devam edin.

Yorganın tamamen kuru olup olmadığını belirlemek için, kümelenmiş tüy toplarını kontrol etmek için yorganı her 8-10 inçte bir sıkın. Tüyler tamamen kuruduğunda tüy kümeleri olmayacaktır. Nemli bir yorgan zamanla küflenecek ve gelecekte sorunlara neden olacaktır.

Yorganınızla ilgili özel sorularınız varsa bana e-posta gönderin veya yorganınızla ilgili özel ayrıntılar için yerel sertifikalı yeşil kuru temizleyicinize danışın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap