Arayan Özel Numara Nasıl Bulunur ? Bilinmeyen Numaralar Nasıl Bulunur ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Arayan Özel Numara Nasıl Bulunur ? Bilinmeyen Numaralar Nasıl Bulunur ?

Arayanın adı veya numarası yerine “Özel” veya “Kimlik belli değil” ibaresi görünen telefon görüşmeleri çok can sıkıcı olabiliyor. Bir kişi sizi kendi cep telefonu dışında bir numaradan ararsa, en baştan kendilerini tanıtmasını sağlayın. Genelde insanlar sadece çeşitli nedenlerle (şaka, tehdit, korkutma vb.) aramadan önce numaralarını gizler.

Arayan Özel Numara Nasıl Bulunur

Bu bir endişe duygusu yaratır çünkü ortaya çıkan soru, bu kişinin numaranızı nasıl bulduğudur. Şüpheye düşmemek için ve bu bilinmeyen numaranın arkasında kimin olduğunu öğrenmeniz için size birkaç yol sunuyoruz.

Özel Numaranın Arkasında Kim Var?

Bu sorunun cevabı, kendini casusluk ve bilinmeyen aramalardan rahatsız hisseden insanlar için çok değerlidir. Aslında, takip yürütmek için herhangi bir bilgi bulunmadığından sizi arayan kişi herhangi biri olabilir. Hatta tanıdığınız bir kişi, örneğin doktorunuz, numarasını açıklamak istemiyor olabilir. Bilinmeyen bir arama her zaman tehlikeli değildir. Ne yazık ki çoğu durumda, bu genellikle birinin sizi incitmek istediğini kanıtlayan kötü bir işarettir. Eğer iş yapıyorsanız, önemli bilgiler isteyen rakip bir şirket olabilir. Diğer zamanlarda, size zarar vermek isteyen eski sevgili veya reklam yapmak isteyen bir satıcı yada telefon dolandırıcısı olabilir.

Bu nedenle, aramanın yanlış nedenlerle yapılmış olma olasılığı yüksek olduğundan şüphelenmeniz normaldir. Ayrıca bazı teknoloji mağazalarında izlenemeyen telefonlar da bulunmaktadır. Bu cihazlarla, kimse tam olarak kim olduğunuzu bilmeden istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Bu yüzden bazı insanlar onları her zaman masum olmayan amaçlar için kullanır.

Gizli Arama Nasıl Çalışır?

Gerçekte, gizli bir numaradan arama yapmak yasak değildir. Aksine, bu özellik sadece herkese kimliğini muhatabına açıklamama özgürlüğü vermek için vardır. Özel numaranın maskesini kaldırmanın yollarını okumadan önce, sizi bağlantınız tarafından kullanılan yöntemi tanımlamaya davet etmek istiyoruz.

Aramaya başlamadan önce bir numarayı gizlemek için birkaç kod kullanılır. *67 ve #31# bunlardan bazılarıdır. Kodu girdikten sonra, iletişim kurmak istediğiniz kişinin numarasını ekleyin ve aramayı başlatmak için telefonunuzdaki düğmeye basın! Bu nedenle alıcınız kendi ekranında numaranızı görmeyecektir. Bunun yerine, aşağıdaki seçeneklerden biri görüntülenir: “Özel”; “Sınırlı”; “Gizli”; “Bilinmeyen numara” veya “Arayan kimliği yok”. Bunu herkes yapabilir.

Özel Numara Nasıl Bulunur?

Öncelikle günümüzde operatörler tarafından gizli numara sahibini bulmanın mümkün olmadığını belirtmek isteriz. Eğer numara tarafından tehdit veya hakaret tarzı hoş olmayan şeylerle karşı karşıya bırakıldıysanız savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Siz suç duyurusunda bulunduktan sonra adli bilişim uzmanları gerekli araştırmaları yaparak numara sahibine ulaşacaklardır ve konu hukuk makamına taşınacaktır.

Bunun dışında eğer sizi arayan numara gizli değil fakat rehberinizde kayıtlı değilse Truecaller, Whatsapp rehberi veya 11880 servisi gibi yöntemleri kullanarak numara sahibinin kim olduğunu öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Uygulamalar İle Gizli Numara Öğrenme

Birçok geliştirici, bilinmeyen bir aramanın arkasındaki numarayı bulmak veya hatta arayanın kimliğini bulmak için uygulamalar geliştirmiştir. Bu uygulamalar tüm markaların bir arada olduğu bir akıllı telefona çok iyi uyum sağlıyor. Her uygulama birbirinden farklı özelliklerle ayrılır, aşağıda size en iyi uygulamalardan bir tanesini tanıtacağız. İşte size çok yardımcı olacak bir uygulama.

Trapcall

Trapcall, gizli ve özel numaraları bulma konusunda en işlevsel uygulama sayılabilir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız, tam adlarına ve adreslerine sahip olmak bile mümkündür. Özel aramaları engellemek için nihai uygulamadır. Sadece android akıllı telefonlarda etkili değildir. Aynı zamanda iOS telefonlarda da çalışmaktadır. Arayanınız nerede saklanıyor olursa olsun, Trapcall onu ifşa eder.

Trapcall ücretsiz bir uygulama değildir, ancak rakiplerine göre daha ucuz ve daha güçlüdür. Bu da onu oldukça popüler yapıyor! Sadece özel arayanın kimliğini bulmakla kalmaz, aynı zamanda diğer olasılıkları da bulabilirsiniz. Numara bulunduğunda, ondan bir daha haber almamaya karar verebilirsiniz. Böylece, Trapcall size bir kara liste sağlar. O numaradan bir daha asla aranmazsınız. O andan itibaren bütün aramalar engellenir. Sonuç olarak, o numara sizi tekrar arasa bile telefonunuz çalmaz.

Ayrıca bu numarayı takip edebilir ve arayanı eylemlerinden sorumlu tutabilirsiniz. Trapcall uygulaması, o kişinin kendisine karşı kullanmak üzere yaptığı tüm aramaları kaydetmenizi sağlar. Bu nedenle, bu önemli işlevsellik göz önüne alındığında, bu uygulama hukuki işlemler için önerilir. Polisin hukuki işlemler için bir dolandırıcının kimliğini bilmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir