Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

0

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider ?

Hem patlıcanın hem de kıymanın buluşması ile yapılan karnıyarık yemeği Türk mutfağındaki yeri çok farklıdır. Karnıyarık yemeğinin yapımı biraz zahmetlidir ve yapıldıktan sonra ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Eğer sizler bu akşam yemeği için karnıyarık tercih ettiyseniz o zaman yanına ilk tercih edeceğiniz yemek PİLAV olacaktır. Çünkü nasıl kuru fasulye yapıldığı zaman akla ilk pilav geliyorsa aynı şekilde karnıyarık yemeğinin yanına da ilk tercih edilecek olan pilavdır. Fakat sizler pilav dışında başka yemekler yapmak istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

PİLAV

Akşam yemeği için ana yemekte karnıyarık varsa bunu tamamlamak için yapabileceğiniz en ideal yemek pirinç pilavıdır. İsteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını da tercih edebilir. Pirinç pilavı yapacaksanız da sade yapmak yerine sebzeli yaparsanız daha etkili olur.

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE

Akşam menüsü için karnıyarık yemeğinin yanına bir de zeytinyağlı olarak taze fasulye yemeği yaparsanız harika lezzet yakalamış olursunuz. Çünkü bu ikili lezzet birbirleri ile çok uyumludur.

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması biliyorsunuz ki kalorisi yüksek olan yemek türlerinden birisidir fakat bunlara rağmen günümüzde büyük küçük demeden herkes tarafından tercih edilmektedir. Patates kızartması her yemeğin yanına tercih edildiğinden dolayı karnıyarığın yanına da tercih edebilirsiniz.

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne yapsam

SEBZE YEMEKLERİ

Tam da mevsiminde yetişen sebzelerinizle harika sebze yemekleri yaparak karnıyarık yemeğinin yanına da tercih ederek harika lezzetleri sofranıza taşıyabilirsiniz. Sebze yemeği olarak ise Ispanak yemeği daha iyi olacaktır.

MERCİMEK ÇORBASI

Türk mutfağında çok tercih edilen ve aynı zaman da başlangıç çorbası olan mercimek çorbasını da karnıyarık yemeğinin yanına yapabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili