Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

0

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider ?

Kuzu kavurma günümüzde en sık ve en çok yapılan yemeklerden birisidir. Kuzu etinin saç üzerinde ya da tava üzerinde yapılan bir et yemeğidir. Türk mutfağında ise değeri o kadar çok fazla ki birçok evde tercih edilmektedir. Aynı zaman da birden fazla yemeğin yanına da tercih edilen et yemeklerinden birisidir. Özellikle içerisine eğer hem domates hem de sivri biber eklerseniz o zaman tadı daha lezzetli olacaktır. Yapmış olduğunuz kuzu kavurmanın yanına gidebilecek en ideal yemek pirinç pilavı ile Ayrandır. Akşama gelecek misafirleriniz varsa bu menüyü tercih edebilirsiniz. Bunların yanında diğer yemeklerimiz de şöyle ;

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

PİLAV

Kuzu kavurma yaptığınız zaman yanına yapacağınız ilk yemek bulgur pilavı veya pirinç pilavı olsun. Çünkü bu ikili menü hem daha etkili olacaktır hem de sofranız zengin görünecektir.

İMAM BAYILDI

Günümüzde en çok tercih edilen patlıcan yemeklerinden biri olan imam bayıldı yemeğini de kuzu kavurmanızın yanına tercih edebilirsiniz. Fakat imam bayıldının kuzu kavurmanın yanında güzel olmasını istiyorsanız o zaman patlıcanlarınızın küçük olması gerekiyor.

Kuzu Kavurma Yanına ne yapsam

MERCİMEK ÇORBASI

Kuzu kavurmanızın yanına çorba yapacaksanız o zaman ilk tercihiniz mercimek çorbası olabilir. Akşam yemeği yapacaksanız o zaman kesinlikle bu menüyü tercih etmelisiniz.

SOĞAN PİYAZI

Soğanları halkalı olarak kesip daha sonra hem sumak hem tuz hem de nar ekşisi yaparak harika salata oluşturup kuzu kavurma yemeğinin yanına servis edebilirsiniz.

PATLICAN OTURTMA

Patlıcan yemeği olarak en çok tercih edilenler arasında patlıcan oturtması yer alıyor ve sizin de yapmış olduğunuz kuzu kavurma yemeğinin yanına bu yemek çok yakışacaktır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir