Menemenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Menemenin Yanında Ne Gider

0

Menemen yanında ne gider ? Hem çok lezzetli hem de zahmetsiz bir şekilde yapılan menemen yemeğinin yanına sulu yemeklerden birisini tercih ederek ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz. Günümüzde menemen en pratik yapılan yemeklerden birisidir ve ister yumurtalı isterseniz de kıymalı şekilde yaparak ortaya farklı tatlar çıkartabilirsiniz. Menemen yemeği yaptığınız zaman yanına genel olarak sulu yemekler tercih edilir fakat zaten menemen sulu olduğundan dolayı isteyenler katı yemekler de tercih edebilir. İşte damak tadınıza da uygun olacak en lezzetli yemekler ;

Menemenin Yanında Ne Gider

AYRAN YA DA KOLA

Menemen yemeği hiçbir zaman kuru kuru gitmez yanına mutlaka meşrubat olması gerekiyor. Sizler de meşrubat olarak ayran veya kola tercih edebilirsiniz. Eğer menemen acıysa o zaman Ayran en iyi seçim olacaktır.

ÇORBA TÜRLERİ

Her yemeğin yanında çorba türlerinden birisi yapılması gerekiyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz menemen yemeğinizin yanına çorba türlerinden birisini yapabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen çorba türü mercimek çorbasıdır ve menemenin yanın da çok iyi olacaktır.

SOSLU VEYA SADE MAKARNA

Menemenin yanına yapabileceğiniz en aperatif yemeklerden birisi de makarnadır. Sizler ister sade isterseniz de soslu olarak makarna yaparak menemen menünüzü daha zengin yapabilirsiniz.

KÖFTE

Hem doyurucu özelliği bulunan hem de menemenin yanına çok yakışacak köfte kızartmasını yapabilirsiniz. Eğer öğlen arası yemek yapacaksanız menemen ile köfte iyi seçim olacaktır.

SALATA

Menemen yemeğinizin yanına yemek yapmayacaksanız o zaman sağlıklı gıda almak için az yağlı ve bol limonlu salata yapabilirsiniz. Emin olun yemeğinizin yanına yapacağınız salata çok iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir