Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

0

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağında sürekli olarak yapılan ve vazgeçilmez lezzetlerden birisi de etli olarak yapılan bezelye yemeğidir. Özellikle kadınlar tarafından en çok merak edilenler arasında etli bezelyenin yanına ne gider ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında nette araştırma yaptık ve bulduğumuz en ideal yemekleri sizlerle paylaştık. Aslında bakarsanız etli bezelye yemeği dendiği zaman akla gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman buna alternatif olarak bulgur pilavını yapabilirsiniz. O zaman başka ne gibi lezzetler yaparak menümüzü daha kuvvetli hale getirebiliriz.

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Etli bezelye yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetlerden biriside bulgur pilavı oluyor. Hem besin değerli çok yüksek hem de doyurucu özelliği olduğundan dolayı bence etli bezelyenin yanına çok iyi gidecektir.

PATATESLİ BÖREK

Hazır yufkadan yapabileceğiniz patatesli börek yapmış olduğunuz etli bezelye yemeğinin yanına çok yakışacaktır. Etli bezelye yemeği zaten ana yemektir ve yanına hamur işi olarak patatesli böreği düşünebilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Ana yemekleri süsleyen lezzetler arasında biliyorsunuz ki salata çeşitleri yer alıyor. Özellikle günümüzde çoban salatası en çok yapılan salata türlerinden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına salata olarak çoban salatasını tercih edebilirsiniz.

Etli Bezelyenin Yanına Ne yapsam

CACIK

Hem etli bezelye yemeği hem de pirinç veya bulgur pilavı yapacaksanız bunu tamamlamak için en iyi meze çeşitlerinde birisi olan buz gibi cacığı tercih edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak da cacığınıza kuru nane eklerseniz daha lezzetli yapmış olursunuz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir