Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

0

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağında ayrı bir yeri olan sarma zeytinyağlı olarak yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika bir lezzet çıkıyor. Sarmayı eğer zeytinyağlı olarak yaparsanız hem sağlık açısından hem de lezzet bakımından çok iyi olur. Zeytinyağlı olarak yapılan sarmanın yanına her çeşit yemek yakışır ve her öğünde ise tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda ise zeytinyağlı olarak yapılan sarmanın yanına neler yapılır ? onlara bakacağız. Bu lezzetli sarmanın yanına patates ve tavuk yemekleri aslında çok yakışır. Bunların yanında aşağıda yer alan yemeklerden birisini de tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Tavuk Yemekleri

Zeytinyağlı olarak yapmış olduğunuz sarmanın yanına gidebilecek ana yemekler arasında beyaz etten yapılan tavuk yemeği çok yakışacaktır. Eğer akşama evinize misafir gelecekse bence tavuk yemeğini seçmeniz daha mantıklı olur.

Patates Kızartması

İster fritözde isterseniz de tavada yapabileceğiniz patates kızartması yapmış olduğunuz zeytinyağlı sarmanın yanına çok iyi gidecektir. Aynı zaman da bu yemekleri daha zengin hale getirmek istiyorsanız o zaman çorba ile garnitürler yaparak menünüzü daha zengin hale de getirebilirsiniz.

Makarna

Makarna biliyorsunuz ki yapımı çok basit ve doyurucu özelliği de olduğundan dolayı sarmanın yanına gidebilecek en ideal yemek çeşitlerinden birisidir. Makarnanızı sade yapmak yerine ise peynirli , kıymalı veya kremalı olarak yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne yapsam

Sulu Patates Yemekleri

Zeytinyağlı olarak yaptığınız sarma kuru olduğundan dolayı yanına sulu patates yemeği yaparak menünüzü uyumlu hale getirebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve sevilen çorbalar arasında yer alan mercimek çorbası yapmış olduğunuz sarmanın yanına tercih ederek akşama harika bir menü hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir