Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

0

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider ?

Baklagiller de en çok beğenilen sürekli olarak tercih edilenler arasında kuru fasulye yer almaktadır. Özellikle akşam yemeklerini süsleyen lezzetlerden birisi olan kuru fasulye yemeği etli olarak yapıldığında ortaya da gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Peki , etli kuru fasulyenin yanına hangi çorba gider ? Bu soruyu birçok ev hanımımız tarafından merak edilen konulardan birisidir. Etli kuru fasulye yemeğimizin yanına diyelim pirinç pilavı yaptık ve bu menüyüz daha zengin hale getirmek için mutlaka başlangıç olarak çorba yapmamız gerekiyor. Çorba olarak ise aşağıda sıralamış olduklarımızdan birisini seçerek akşam ki menünüze ekleyebilirsiniz.

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Etli kuru fasulye yemeğinin yanına başlangıç olarak gidebilecek çorbalar arasında mercimek çorbası yer alıyor. Özellikle mercimek çorbası Türk mutfağında en çok yapılanlar arasında yer aldığından dolayı bence sizler de tercih edebilirsiniz. Çorbanızı yaptığınız zaman da üzerine sos olarak zeytinyağı dökerseniz emin olun ortaya harika lezzet çıkarmış olacaksınız.

EZOGELİN ÇORBASI

Mercimek çorbasını tercih etmek istemeyenler varsa buna ek olarak ezogelin çorbasını tercih edebilirler. Bu çorba mercimek çorbasına göre daha fazla baharatlı olmaktadır ve kuru fasulye yemeğinin yanına da çok yakışacaktır.

YOĞURT ÇORBASI

Günümüzde sık sık yapılan ve vücuda da bir o kadar fayda sağlayan çorbalar arasında yoğurt bir diğer adı ile yayla çorbası olmaktadır. Etli kuru fasulyenin yanına ise yoğurt çorbası çok güzel ikili olacaktır.

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbasının içerisin de yaklaşık olarak 10 çeşit madde bulunmaktadır ve et barındırmadığından dolayı yapmış olduğunuz etli bir yemeğin yanına çok güzel gider.

MANTAR ÇORBASI

En son olarak yapabileceğiniz çorbalar arasında mantar çorbası yer almaktadır. Etli kuru fasulye yemeğinin yanına hangi çorbayı yapsam diyorsanız mantar çorbasını seçebilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir