Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

0

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır ?

Kuru fasulye yemeği günümüzde en çok yapılan baklagiller kategorisinde yer alan yemek türlerinden birisidir. Özellikle sade yapılması yerine etli olarak yapılınca ortaya da gerçekten harika lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Türk yemeklerinde yer alan etli kuru fasulyenin yanına ne yapılır ? en çok merak edilen sorulardan birisidir. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve yanına yapılabilecek en güzel yemekleri bularak aşağıya yazdık. Aslında hanımlar bakarsanız etli kuru fasulye yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemek pilavdır. Pilav haricinde ise yapılabilecek yemek türleri şöyle ;

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

ŞEHRİYELİ PİLAV

Etli kuru fasulye yemeğinin yanına pirinç pilavı çok güzel gider. Fakat pirinç pilavınızı sade yapmak yerine arpa veya tel şehriyeli olarak yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

MARUL SALATASI

Salata her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz ana yemeğin yanına da marul salatası çok güzel gidecektir. Marul salatası yapacağınız zaman zeytinyağı , limon ve nar ekşisi ilave ederek daha leziz hale getirebilirsiniz.

NANELİ SALATALIKLI MEZE

Etli olarak yapmış olduğunuz kuru fasulye yemeğinin yanına hem yoğurt hem nane hem de salatalık rendesi ile yapılan mezeyi yaparak yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Hatta isteyenler bu mezenin içerisine 2 diş sarımsakta ekleyebilir.

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne gider

ÇORBA

Hiçbir zaman çorbasız bir menü olmaz ve sofralarda ise en çok tercih edilen çorba türü mercimek çorbası oluyor. Mercimek çorbasını tercih etmeyecekseniz bunun yerine ezogelin çorbasını da tercih edebilir.

SÜTLAÇ

Ana yemekten sonra yenebilecek lezzetlerden birisi de tatlıdır. Tatlı olarak ise yapabileceğiniz lezzetler arasında Sütlaç yer alıyor. Yapacağınız sütlacı güzelleştirmek için ise üzerine tarçın ile portakal rendesi eklerseniz harika tat ortaya koymuş olursunuz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir