Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

0

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve sevilen lezzetleri arasında pirinç pilavı yer almaktadır. Özellikle her öğün tercih edilen pirinç pilavının yanına da her türlü sulu yemek gitmektedir. Pirinç pilavının yapımı her yöreye göre değişmektedir ve birden fazla da çeşidi bulunmaktadır. Yani sade olarak da yapılıyor aynı şekilde tavuklu , garnitürlü , şehriyeli gibi de. Akşam yemeği için diyelim pirinç pilavı yaptık ve yanına da sulu yemeğimiz hazır fakat bunları tamamlamak için salata çeşitlerinden birisini kesinlikle yapmamız gerekiyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve pirinç pilavının yanına gidebilecek en güzel salata çeşitlerini madde madde aşağıya yazdık.

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

Mor Lahana Salatası

Mor lahana salatası genel olarak günümüzde en çok yapılan salata çeşitlerinden birisidir ve tadı da enfes olduğundan dolayı bence pirinç pilavınızın yanına çok yakışacaktır.

Yoğurtlu Makarna Salatası

Makarna yoğurtla birleştiği zaman ortaya gerçekten harika bir tat çıkıyor ve enfes salata çeşitlerinden birisidir. Pirinç pilavımın yanına hangi salatayı yapsam diyorsanız yoğurtlu makarna salatası iyi seçim olabilir.

Sebze Salatası

Taze sebzelerden elde edeceğiniz sebze salatası pirinç pilavının yanına çok yakışacaktır. Aynı zaman da çeşitli baharatlar kullanarak salatanıza farklı bir tatta verebilirsiniz.

Cacık

Pirinç pilavı dendiği zaman zaten akla yoğurt ya da cacık gelmektedir. Ama sizler yoğurdu sade olarak tüketmek istemiyorsanız o zaman cacık yaparak yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

Humus 

Günümüzde muhteşem lezzete sahip olan ve en çok tercih edilen salata çeşitleri arasında Humus yer alır. Sizler de hanımlar Humus salatasını seviyorsanız pirinç pilavınızın yanına yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir