Palamut Balığı Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

0

Palamut balığı yanında ne yenir ? Yüksek protein içerisinde yer alan ve Omega-3 mineralleri bakımından da çok zengin olan balık türü palamut balığıdır. Günümüzde ise kılçıkları ortada bulunmasından ve kolay temizlenmesinden dolayı çok tercih edilmektedir. Özellikle palamut balığı en çok çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Akşam yemeği için palamut balığı yapacaksanız ve bunun için yanına ne yapsam diyorsanız o zaman aşağıda bulunan yemeklere bakabilirsiniz.

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

İRMİK HELVASI

Palamut balığının yanına gidebilecek en güzel ve en lezzetli tatlılardan birisi de irmik helvasıdır. Palamut balığını yedikten sonra tatlı olarak irmik helvası çok iyi gidecektir bence.

MERCİMEK ÇORBASI

Palamut balığını yemeden önce midemizi rahatlatmak için çorba içmemiz de fayda vardır. Bunun için tavuk ya da et suyu ile yapabileceğiniz mercimek çorbası başlangıç olarak çok iyi bir seçim olacaktır.

PATATES PÜRESİ

Son zamanlar da neredeyse her yemekte patates püresi tercih ediliyor. Sizler de yapmış olduğunuz palamut balığının yanına kıvıma güzel patates püresi yaparak sofranızı daha güzel hale getirebilirsiniz.

KARA LAHANALI SALATA

Bir sofrada balık varsa meze olarak yanına kesinlikle salata olması gerekiyor. Bu yüzden besin değeri de çok yüksek olan kara lahanalı salata bence balığın yanına harika olacaktır.

BULGUR PİLAVI

Palamut balığın yanına ana yemek tarzı bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hem doyurucu hem de lezzetli olan salçalı bulgur pilavı çok iyi ikili olacaktır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir