Ciğer Tavanın Yanına Ne Yemek Yapılır -Ciğerin Yanına Hangi Salata Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ciğer Tavanın Yanına Ne Yemek Yapılır -Ciğerin Yanına Hangi Salata Gider

0

Ciğer yemeğini nasıl yaparsanız yapın her zaman çok güzel bir lezzete sahip olmaktadır. Özellikle ciğer tava yapacaksanız ister bunu sıcak olarak tüketin isterseniz de soğuk olarak hiç fark etmez. Hatta ciğer tava edirne yöresine ait en meşhur yemeklerden birisidir. O zaman bu kadar çok sevilen ve ilgi duyan ciğer tavanın yanına gidebilecek yemekler nelerdir ve ne gibi salatalar yapılır onlara bakalım.

Zeytinyağlı Soğan Salatası

Ciğer yapıldığı zaman akla ilk gelen şey tabiki de salata olmaktadır. Salata olarak ise günümüzde en çok ciğer tavanın yanına zeytinyağlı olarak yapılan soğan salatası tercih edilmektedir. Eğer sizler de soğan salatasını seviyorsanız bence ciğer tavanızın yanına deneyebilirsiniz. Bir de soğan salatanıza renk katmak için sumakta ekleyebilirsiniz.

Piyaz

Ciğer tavanın yanında olmazsa olmazı yapımı da çok kolay olan yemeği piyaz’dır. Hem kuru fasulyelerle hem de içerisine eklenen limon , maydanoz , sumak ve zeytinyağı ile beraber harika lezzete kavuşan Piyaz’ı ciğer tavanızın yanına yapıp servis edebilirsiniz.

Ayran

Ciğer tava biliyorsunuz ki kuru kuru gitmez ve yanına mutlaka içecek şarttır. Bu yüzden bizim de milli içeceğimiz olan Ayran ciğer tavanızın yanına çok yakışacaktır. İsteyenler hazır olarak satın alabilir isteyenler de kendi zevkine göre evde yapabilir.

Yeşillik

Yapmış olduğunuz ciğer tavanızın yanına saymış olduğumuz ; marul , roka , maydanoz ve aynı zaman da nane gibi yeşillikleri bol limon ve zeytinyağı ekleyerek yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Pilav

Ciğer dendiği zaman akla ana yemek olarak pirinç pilavı ya da bulgur pilavı gelmektedir. Bu yüzden hem lezzetli hem de doyurucu olan bu pilavlardan birisini ciğer tavanızın yanına yapabilirsiniz.

Patates Kızartması

En son olarak hanımlar ciğer tavanın yanına patates kızartması yaparak menünüzü daha klasik yapabilirsiniz. İsteyenler elma dilimli isteyenler de parmak şeklinde kızartmasını yapabilir. Afiyet Olsun…

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir