Çılbırın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

0

Çılbırın Yanına Ne Yapılır ?

Kısıtlı zamanlar da sık sık yapılan ve aynı zaman da bol lezzetli yemeklerden birisi de çılbır yemeğidir. Çılbır 5 dakika kadar suyun içerisine pişer ve daha sonra yumurta , baharatlar ve yoğurt sosları ile bir araya gelip hazırlandığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Çılbır çok kolay bir şekilde hazırlanan yemeklerden birisidir ve ister tek tüketin isterseniz de yanına farklı yemekler yapın burada karar tabiki de sizlerin. Çılbırın yanına farklı yemekler yapmak isteyenler varsa o zaman yazımızı okumaya devam etsinler…

Çılbırın Yanına Ne gider

PATATES KIZARTMASI

Çılbır yemeği yaptıysanız o zaman yanında pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz patates kızartması da çok iyi seçim olacaktır. Çılbır biliyorsunuz ki yoğurt soslu tüketiliyor ve bunların yanına bir de ketçap ve mayonez eklenince ortaya harika lezzet çıkmış oluyor.

PATATES PÜRESİ

Patatesi çok seviyorsanız o zaman kızartma yapmak yerine patates püresini tercih edebilirsiniz. Çılbır yemeğinizin yanına bol karabiber ve bol pul biberli olarak hazırlayabileceğiniz patates püresi çok yakışacaktır. Bu şekilde hem menünüz lezzetli hem de hafif olacaktır.

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

ZEYTİNYAĞLI DOLMA

Türk mutfağında biliyorsunuz ki zeytinyağlı dolma en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Özellikle iç harcı güzel olunca ortaya harika dolma çıkmış oluyor. Sizler de çılbır yemeğinizin yanına zeytinyağlı güzel dolma yaparak sofranızı şenlendirebilirsiniz.

RÖŞTİ

Röşti yemeği İsviçre mutfağının en köklü yemeklerinden birisidir ve hazırlanması ise çok kolay olduğundan dolayı sizler de deneyebilirsiniz. Farklı olan baharatlar ile harmanlanmış olan patatesler yanmaz olan tavada alt üst olarak pişirilir ve bu şekilde hazırlanır.

TAVUK KROKET

Tavuk kroketi isteyenler dışarıdan marketten satın alabilir isteyenler de evde kendisi yapabilir. Oldukça lezzetli olduğundan dolayı çılbır yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir