Yunanistan’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Yunanistan’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?

0

Yunanistan’da Türk ehliyeti 6 ay boyunca geçerli oluyor. Yunanistan sınır kapısında Türk ehliyetleri uluslararası geçerliliğe sahip olarak tanımlanıyor. 6 ay süreyle geçerli olan bu aktiflik sonrasında Yunanistan plakası ve ehliyeti almak gerekiyor. Tescil belgesi ve plaka alındıktan sonra ikamet edilen süre boyunca Yunanistan’da araç kullanmak mümkün oluyor.

Yunanistan’da Türk Ehliyeti Geçerli mi

Yunanistan’da aktif şekilde araç kullanmak isterseniz eğer buraya gittikten sonra 6 ay sonrasında tescil belgesi alarak ikametgah süresi boyunca aktif şekilde bu sürücü belgesini kullanabilirsiniz. Sınır kapılarında 6 ay geçerli olacak şekilde Türk ehliyetleri tanındığı için ülkeye giriş esnasında itibaren bu ehliyetler geçerli oluyor.

Yunanistan’da Geçerli Tescil Belgesi Tescil belgeleri 6 ay sonrasında alındıktan sonra buradaki ikametgah süresi boyunca aktığı şekilde kullanılabilir.

Geçerli tescil belgesini aldıktan sonra Yunanistan’da ikamet edildiği sürece her zaman Bu belgeyi kullanabilir ve yasal bir şekilde araç kullanabilirsiniz. Otomobil ya da motor için geçerli olacak bu tescil belgesi sonrasında Yunanistan’da rahat bir şekilde aracınızı kullanabilirsiniz.

Gerek gezmek için gerek öğrenci olarak ya da çalışmak için gittiğiniz Yunanistan’da 6 ay sonrası alacağınız Yunan plakası ve tescil belgesi ile her zaman tercih edebilirsiniz.

Yunanistan bu konuda sağladığı durum ile 6 ay sonrasında Türklerin rahat bir şekilde araç kullanabilmesini sağlıyor. Böylelikle Türk ehliyetine sahip olan kişiler 6 ay sonrasında tescil belgesi ile araçlarını kullanmaya devam edebilecek.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili