Bilgi Tüneli

Çay Lekesi Nasıl Çıkar ? Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Çay lekesi , genel olarak günlük yaşantımız da sıkça karşılaşmış olduğumuz durumlardan birisidir. Özellikle açık renkli olan kumaşlara denk geldiği zaman çıkarması bir hayli zor olabiliyor. Bunun yanı sıra gömlek , pantolon ve halı üzerinde de lekeler meydana gelebiliyor. Peki çay lekesi nasıl çıkar ?

Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Kıyafetten Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Çayı günlük yaşantımız da sık sık tüketmekteyiz ve en sık karşılaşmış olduğumuz sorunlardan birisi de kıyafete dökülen çay lekesi oluyor. Kıyafete çay döküldü ise yapmanız gereken işlem çok basit arkadaşlar. Yarım bardak ılık suyun içerisine 1 yemek kaşığı karbonatı dökün ve karıştırıp sonrasında lekenin üzerine uygulayın.

Bu şekilde kıyafetinizden çok kolay bir şekilde lekeyi çıkartabilirsiniz. Aynı zaman da pantolona da dökülse bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınıza çay döküldüğü zaman hemen müdahale etmeniz gerekmektedir. İlk olarak kuru bir peçete ile çayın fazlalıklarını alın ve sonra halınızın hem rengine hem de türüne göre bulaşık deterjanı ile temizleyin. Lekeyi çıkaramadıysanız o zaman karbonat dökün ,1 ila 2 saat kadar bekleyip arkasından karbonatlı su yapıp silin.

Tüm bunlara rağmen hala leke çıkmıyorsa o zaman çamaşır deterjanı uygulayabilirsiniz. Temizlik aşaması bittiği zaman halınızı mutlaka havadar olan bir ortamda kurutun. Halınız eğer kaldırılmayacak kadar ağır ise o zaman pencereleri de açıp havalandırma yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ