Bilgi Tüneli

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Temizlenir ?

Duşa siz her girdiğiniz zaman da hem suyun hem sabunun hem de kirecin kalıntılarından dolayı zaman içerisin de kireç lekesi meydana gelmektedir. Tabi böyle bir durumla karşılaştığımız zaman kötü görünümü ortadan kaldırmak ve hijyen olarak güzel görünmesi için bazı temizlik yöntemlerini de araştırmaya başlarız. Peki, duşakabin kireç lekesi nasıl temizlenir?

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Temizlenir

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Çıkar ?

1- Camlı Duşakabin Kireç Lekesi Temizlerken Yağ Çözücü ile Silmek

Marketlerde satılan yağ çözücüler biliyorsunuz ki içerisin de yer alan bazı kimyasal maddelerden dolayı kireç çözmede birebirdir. Bu yüzden marketten satın almış olduğunuz yağ çözücüyü kapalı ve dar bir alanda kullanacağımız için çok fazla püskürtme yapmayın. Çünkü nefes almada zorluk çekebilirsiniz. Hatta dilerseniz çift taraflı maske de takıp o şekilde yapabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için ilk olarak duşakabin camına yağ çözücüyü sıkalım ve arkasından 5 dakika kadar bekleyelim. 5 dakika bekledikten sonra bulaşık süngeri ile ovalayın ve su ile durulayın. Bu şekilde kireçlerden kurtulmuş olacaksınız.

2- Evde Duşakabin Temizliği Yaparken Camı Yumuşatıcı ile Silmek

Kuru olan bir beze ilk olarak çamaşır yumuşatıcısını dökün ve sonrasında duşakabinin camını silin. Hiçbir şekilde bekleme yapmadan hemen kuru kağıt ile tekrardan silip suyla yıkayın. Duşakabininizin camında iz bırakın su damlalarından bu şekilde kolayca kurtulabilirsiniz.

3- Sirke ve Limon Tuzu ile Duşakabin Temizliği

En son yöntemimiz ise sirke ile limon tuzu yöntemidir. İlk önce cam olan bir kase içerisine 4 yemek kaşığı olacak şekilde beyaz sabun rendesi , 1 tatlı kaşığı karbonat , yarım yemek kaşığı da limon tuzu , yarım su bardağı beyaz sirke ve 2 su bardağı da kaynar su ilave edin. Sabun eridiği zaman yapmış olduğumuz bu karışımı sprey olan başlıklı bir şişe içerisine ilave edin.

Duşakabin içerisin de nereyi temizlemek istiyorsanız o yerlere sıkın ve temiz bir bezle de silin. Bu şekilde banyonuz yepyeni bir görünüme sahip olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ