Ptt Adıma Yatan Para Varmı ? (Ptt Para Sorgulama)
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Ptt Adıma Yatan Para Varmı ? (Ptt Para Sorgulama)

0

Son zamanlar da birçok kişi tarafından arattırılan ve merak edilen sorular arasında PTT adıma yatan para varmı ? PTT para sorgulama nasıl yapılır ? gibi sorular yer alıyor. Bu konunun gerçekten herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir. Çünkü eğer nasıl yapıldığını bilirseniz o zaman hiçbir şekilde PTT şubelerine gidip beklemeniz gerekmeyecektir. Bu yüzden içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ptt Adıma Yatan Para Varmı

PTT eskiden bankacılık hizmetleri vermiyordu fakat artık PTT’de aynı bankalar gibi hizmet vermeye başladı. PTT’den adınıza gelen para var mı veya gelen parayı nasıl sorgulama yapacağız bunu öğrenmek için birkaç yol vardır. Bu yolları sizlere şimdi anlatacağız.

Ptt Adıma Yatan Para Varmı Sorgulama Nasıl Öğrenebilirim?

PTT’den adınıza yatan para var mı bunu öğrenmek istiyorsanız 444 1 788 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Dahili numarayı aradıktan sonra sizden kart işlemleriniz ile bakiye işlemleriniz için 1 ve arkasından 2 tuşlarına basarak çok kolay bir şekilde bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

TC ile Ptt Adıma Yatan Para Hesap Bakiye Sorgulama?

PTT de çalışıyor veya PTT müşterisi iseniz burada işiniz diğer insanlara göre daha çok kolaylaşmaktadır. Tabi PTT müşterisi olmayanların da bu konuda bazı avantajları bulunmaktadır. ilk olarak PTT matik ile PTT mobil programlarını cep telefonumuza indirelim ve uygulamayı açıp hesap bakiyemize bakalım.

Diğer yöntem ise 444 1 788 hattını arayarak menülerden istediğinizi seçip sorgulama yapabilirsiniz.

Ptt Adıma Yatan Para Sorgulama E-Devlet

E-Devlet üzerinden PTT adıma yatan para sorgulaması yapmak istiyorsanız o zaman ilk olarak (https://www.turkiye.gov.tr/) giriş yapalım ve hem T.C kimlik numaramızı hem de şifremizi girelim. Giriş yaptığınız zaman arama olan kısma Ptt bank internet bankacılığı hesabından isme havale sorgu ve iptal işlemleri olan yere tıklayın.

Bu yere girdikten sonra aşağıda uygulamaya git seçeneği bulunmaktadır. Ona tıklayarak adınıza yatan para var mı yok mu bunu öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili