Bilgi Tüneli

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tükenmez kalem herhangi bir yere bulaştığı zaman kalıcı iz bıraktığından dolayı çıkartması da gerçekten çok zor lekelerden birisidir. Peki en çok sorulan sorulardan birisi olan Tükenmez Kalem lekesi nasıl çıkar ? bugün hep beraber buna bakacağız.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar

Tişörtten Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Günlük yaşantımız da bazı zamanlarda tükenmez kalem kullanırız ve kullandığımız zaman da en çok tişörtlerimize bulaşmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi çıkartması çok zor lekelerden birisidir fakat imkansız değildir tabi. İlk olarak tükenmez kalem tişörte bulaştığı vakit lekenin yayılmasını engellemek için mutlaka havlu peçete ile üzerinden fazlalığını alın.

Sonra 1 tatlı kaşığı çamaşır deterjanı ya da leke çıkarıcıyı yarım çay bardağı suyun içerisin de çözdürelim ve lekeli olan yere döküp birkaç dakika bekletelim. Sonra temiz bir havlu peçete veya dilerseniz bez ile üzerine bastırıp fazla olan mürekkebi alalım. Leke şimdi kurumadığından dolayı çıkarması kolay olacaktır.

Kıyafetten Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? 

Kıyafetinize tükenmez kalem bulaştı ise merak etmeyin çıkarmak için bazı yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Lekelenme problemleri için üretilen deterjanlar vardır bunlardan yarım alabilirsiniz. Veya dilerseniz şu yöntemi uygulayarak da lekeyi çıkartabilirsiniz.

Yarım çay bardağı ılık suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar çamaşır deterjanı döküp çözdürelim ve lekeli olan yere döküp sert hareketler yapmayarak ovalayalım ve lekenin çıkmasını sağlayalım. Hatta soda veya Arap sabunu kullanarak da lekenin yoğunluğunu alabilirsiniz.

Hem kıyafetinizden hem de tişörtünüzden tükenmez kalem lekesini çıkartmak istiyorsanız yukarıda paylaşmış olduğumuz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Yöntemler işe yaramazsa aşağıda paylaşmış olduğumuz videoyu izleyerek de tükenmez kalem lekesini kolayca çıkartabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ