Bilgi Tüneli

Yoklamaya Tabi Ne Demek ? (Askerlik) 2022

Bir erkek askerlik çağına geldiği zaman ilk olarak e-devlet sitesine giriş yapmalı ve oradaan gerekli olan işlemleri tamamlaması gerekmektedir. Yapacağı işlem ise yoklamaya tabi işlemi oluyor. Tabi yoklamaya tabi ne demek ? bunu birçok kişi maalesef bilmiyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve konu hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz.

Yoklamaya Tabi Ne Demek

E devlet sitesine giriş yapın ve daha sonra askerlik şubesine hiçbir şekilde gitmeden e devlet üzerinden yoklamanızı tamamlamanız gerekmektedir. Askere gidecek olan kişi e-devlet üzerinden bu tüm bilgileri yaptıktan sonra yoklaması tamamlanmış olur.

Yoklama Kaçağı Ne Demek?

Bir diğer merak edilen sorularımız arasında yoklama kaçağı nedir ? sorusu oluyor. Bu konu hakkında da biraz konuşalım. Siz şimdi 20 yaşınızı doldurdunuz ve herhangi bir yere gidip yoklama yaptırmadığınız zaman otomatik olarak yoklama kaçağı durumuna düşüyorsunuz. Peki , ben şimdi yoklama aldım hemen askere mi gideceğim ? Tabiki de hayır yoklama olduktan sonra askere hemen gitmiyorsunuz. Okulunuz varsa askerliğinizi erteleyebiliyorsunuz. Bunu yapmak için de e – devlet sitesine girip askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz. Eğer internet üzerinden yapamıyorsanız askerlik şubesinden de yapabilirsiniz.

Askerlik Yoklaması Başvurusu Nasıl Yapılır?

Askere gidecek olan her erkek mutlaka ilk olarak yoklama başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bunu yapmak için ise askerlik şubesine gidip yapabilirsiniz. Ama tabi şubeye gitmeden de E-devlet üzerinden de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Yoklaması Nedir?

Askerlik yoklaması artık çok basit eskiden şubeye gidip yapılıyordu fakat şimdi E-devlet üzerinden kolayca yapılabiliyor. Bunu yapmak için ise e-devlete girip gerekli olan tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Eğer eksik ya da hatalı yaparsanız o zaman olumsuz bir şeyle karşılaşabilirsiniz.

Askerlik yoklamasından önce mutlaka aile hekimine gitmeniz gerekiyor ve orada tüm muayenelerinizi yaptıracaksınız. Sonra aile hekiminiz askerliğe uygundur dediği zaman hemen e-devlet yerine giriş yapıp sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ