Dolaptaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Dolaptaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir ?

0

Evler de biliyorsunuz ki her oda da dolap bulunur ve kendi içlerin de ise farklı çeşitleri vardır. Mesela mutfak dolapları , gardıroplar , banyo dolapları gibi. Fakat dolapların kulanım amacı ne olursa olsun her zaman hava koşullarına ve ortam koşullarına çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Eğer dikkat etmezsek o zaman rutubet oluşmaya başlayabilir. Rutubet olduğu zaman da ister istemez ortaya koku çıkar ve buda bizi rahatsız etmeye başlar. Ama eğer sizlere şimdi vereceğimiz yöntemleri düzgün bir şekilde uygularsanız o zaman dolap içerisin de herhangi bir rutubet kokusuna rastlamazsınız.

Dolaptaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir

1-)Lavanta

Dolabınız da eğer rutubet kokusu varsa o zaman bundan kurtulmak için yapabileceğiniz en etkili yöntemler arasında lavanta yer alıyor. İlk olarak lavanta keseleri oluşturalım ve daha sonra lavanta kırıntıları dolabınıza dökülmemesi için bir kumaş içerisine koyun ve kumaşı dikin. Daha sonra hazırlamış olduğunuz lavanta kesesini belli aralıklarla dolabınıza yerleştirin. Bu şekil de arkadaşlar dolabınızdaki rutubet kokusundan kurtulmuş olacaksınız.

2-)Havalandırma

Yapılan en büyük hatalardan birisi de havalandırma yapmamaktır. Rutubet kokusundan kurtulmak için mutlaka havalandırma yapmanız şart. Dolabınız da yer alan kötü kokuları ve rutubet kokularını iyi bir şekilde havalandırma yaparak kokulardan kurtulmanız mümkün. Bunun için her gün dolap kapaklarını açın ve 5 ila 10 dakikada kadar havalandırın.

3-)Sirke

Rutubet kokusunu kıracak diğer yöntemlerden birisi de sirkedir. İlk olarak dolabınızdaki her şeyi tamamen çıkartın ve sonra sirke ile her yerini güzelce sirke ile silin. Sirke kokusundan rahatsız olanlar varsa elma sirkesini tavsiye ediyoruz. Sirke yöntemini yaptıktan sonra temiz su ile tekrardan silin ve bir süre kadar havalandırıp eşyalarınızı dolabınıza yerleştirebilirsiniz.

4-)Çamaşır Yumuşatıcısı

Çamaşır yumuşatıcısı sayesinde rutubet kokusundan kurtulmanız mümkündür. İlk önce bir sprey şişe içerisine az olacak şekilde çamaşır yumuşatıcısı koyun ve üzerine de su. Bu karışımı yaptıktan sonra dolabınızın içerisine sıkın ve belli aralıklarla yapın. Daha sonra dolabınız da bulunan rutubet kokusundan kurtulmuş olacaksınız.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir