Araba Ehliyet Fiyatları (B Sınıfı) Her Şey Dahil 2022 – 2023
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Araba Ehliyet Fiyatları (B Sınıfı) Her Şey Dahil 2022 – 2023

0

Ehliyet almak isteyen kişilerin en çok merak etmiş olduğu sorulardan birisi de 2022 Araba Ehliyet Fiyatları yer alıyor. Araba ehliyeti biliyorsunuz ki B sınıfı olarak geçiyor ve 2022 yılındaki fiyatı da açıklanmıştır. Her geçen gün araç sayısı artmaya devam ediyor ve yeni sürücüler trafiğe dahil olmak için ehliyet almaları gerekiyor. Bu yüzden Ehliyet almak isteyenler de bazı aşamalardan geçip başarılı olurlarsa ehliyet sahibi olabiliyorlar.

Araba Ehliyet Fiyatları

Araba Ehliyeti Nedir? Nasıl Alınır?

Araba ehliyeti alabilmek için hem yazılı hem de uygulamalı olarak sınava tabi tutuluyorsunuz. Bunları gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken sürücü kursuna katılmanız gerekiyor ve daha sonra trafikle ilgili tüm bilgiler sizlere öğretiliyor ve trafikte yaşayacağınız her türlü durumlara karşı donanımlı hale geliyorsunuz. En son bilgiler sizlere öğretildikten sonra sınav yapılıyor. Yazılı sınavdan başarılı olursanız ondan sonra uygulamalı sınava tabi tutuluyorsunuz. Uygulamalı sınavdan da başarılı olursanız o zaman arkadaşlar ehliyet almaya da hak kazanmış oluyorsunuz.

B Sınıfı Araba Ehliyet Fiyatları

Araba ehliyeti alacak kişilerin şimdiden merak ettikleri soru 2022 yılındaki B sınıfı araba ehliyetinin fiyatı oluyor. Şimdi arkadaşlar şunu belirtmek isteriz ki tercih edeceğiniz sürücü kursuna göre fiyatlar her zaman farklılık göstermektedir. Ama genel olarak bakacak olursak 2021 yılında fiyatlar 820 iken 2022 yılında zamlı olarak yansıtılmaktadır.

Ehliyet Kursu Fiyatları 2021-2022

2021 yılında ehliyet fiyatları 1600 TL ile 2500 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Yazılı olarak sınava girişler ise 100 TL , direksiyon sınavı ücreti de 130 TL şeklinde olmaktadır.

Araba Ehliyet Fiyatları (Her Şey Dahil) 2022

Araba Ehliyeti ve Ehliyet Cesitleri

2022 yılın da Ehliyet Fiyatları arkadaşlar her şey dahil olmak üzere 1.116 TL , ehliyet harcı ise 320 TL olmaktadır.

Ehliyet sınavı sonuçlarına bakmak için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir