Facebook ve İnstagram Rez Yapmak Nedir ? ( Rez Alın Ne Demek)
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Facebook ve İnstagram Rez Yapmak Nedir ? ( Rez Alın Ne Demek)

0

Facebook ve İnstagram gibi yerler de en çok duymuş olduğumuz kelimeler arasında Rez yapmak veya Rez alın gibi kelimeler yer alıyor. Özellikle bir gönderi yapıldığı zaman insanlar o yere Rez yazıyor ve bizler de bunun ne anlama geldiğini bilmiyoruz. İşte bu yüzden bu konu hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaptık ve Rez’in ne olduğunu bulup sizlerle paylaştık.

Rez Demek Ne Demek

Şimdi arkadaşlar Rez’i şöyle anlatalım siz mesela bir gönderinin altına Rez yazdığınız zaman o gönderiyi kim yaptıysa ona otomatik olarak her yorum yapıldığında bildirim gider. Aynı zaman da Rez kelimesi rezervasyon yaptırma gibi anlama da gelmektedir.

Facebook ve İnstagram Rez Demek Ne Demek?

Son zamanlar da sosyal medya üzerinde sürekli olarak merak edilen ve araştırılan konular arasında Rez geliyor. Sizler eğer bir gönderiden haberdar olmak istiyorsanız ya da yorum yapan kişileri görmek gibi bir niyetiniz varsa o zaman gönderinin altına Rez yazabilirsiniz. Rez yazdığınız zaman size bir yorum yapıldığı zaman bildirim gelecektir.

Rez Alın Ne Demek?

İster bir gönderinin isterseniz de videoların altına Rez yazarak birden fazla avantaja sahip olmanız mümkündür. İşte Rez’in sizlere vereceği avantajlar şunlardır ;

  • Rez yazmış olduğunuz gönderi veya video’dan yorum yapıldığı zaman görebilirsiniz
  • Bir gönderiye yorum yerine Rez yazarsanız o yere her yorum yapıldığında size bildirim gelir
  • Rez yazmış olduğunuz gönderiyi hiçbir zaman kaybetmezsiniz

Rez Nerede Kullanılır?

Hem İnstagram hem de Facebook gibi gönderinin çok fazla olduğu yerler de Rez kelimesini kullanabilirsiniz. Yukarıda da anlattığımız üzere hangi gönderiye Rez yazarsanız o gönderi de yapılan her yorum size otomatik olarak gelir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili