Polonya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Polonya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?

0

Polonya’da yaşayacak olan ya da yaşamayı planlayan kişiler genellikle Türk ehliyetinin burada geçerli olup olmadığını merak etmektedir.

Polonya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi

İş amaçlı eğitim amaçlı ya da başka sebeplerden dolayı Polonya’ya giden kişiler, Türk ehliyetlerine burada 6 ay boyunca herhangi bir işlem yapmadan kullanabilir. Fakat Polonya’da ikametgah süresi 6 ay geçtikten sonra buraya ait sürücü belgesini almak gerekiyor.

Polonya’da ehliyet için düzenlenen sınava girerek ehliyet alınıp daha sonrasında bu ehliyetle Polonya içerisinde ikamet etmek mümkün oluyor. İlk 6 aydan sonra Türk ehliyeti Polonya’da işlevini yitiriyor. Sınava girmek ve sınavı kazanmak ehliyet almak için yeterli oluyor.

Kimler Ehliyet Alabilir ? Polonya’da 6 aydan fazla süreyle kalması gereken öğrenciye çalışan ya da burada ikamet eden kişiler bu ehliyeti alabilir. Sınava girdikten sonra yeterli puan ve istenen durumlar gerçekleştirildikten sonra ehliyet kolay bir şekilde alınabilir.

Sonrasında Polonya’da hem rahat bir şekilde ikamet edebilmek hem de aracı kullanmak daha rahat hale geliyor. 6 aydan daha uzun süre burada kalmak isteyen herkes bu ehliyet sınavlarına girerek yeterli puan alıp ehliyetini alabilir.

Ehliyet sınavı için gerekli çalışma yapıldıktan sonra sınava girip kolay bir şekilde soruları çözebilmek sonrasında yeterli puanı alabilmek de mümkün. Böylelikle Polonya’da kalmaya devam edildiği sürece bu ehliyet belgesini kullanmak ve burada aracı sorunsuz şekilde yasal olarak kullanmak mümkün oluyor.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili