Bilgi Tüneli

Su Maymunu Nasıl Büyür Ve Yetişir ? Besleme İpuçları

Su maymunu biliyorsunuz ki günümüzde çocuklar tarafından çok sevilen canlı türlerinden birisidir ve bu yazımız da arkadaşlar su maymunu hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız. İlk olarak şunu söylemek istiyoruz ki su maymunları misket kadardır fakat su ile temasları olduktan sonra boyutları bir anda 400 kat daha büyük oluyor.

Su Maymunu Nasıl Büyür Ve Yetişir

Su maymunlarının aynı zaman da 9 farklı renkleri bulunmaktadır ve genel olarak günümüz de süs eşyası olarak da tercih edilmektedir. Fakat su maymunu sıcak suya asla gelemez anında şekli bozulur. Bu yüzden suyun soğuk olması önemlidir. Süs olarak tercih edecekseniz de vazo ya da kavanozlar da besleyebilirsiniz.

Su maymunları genel olarak bir cansız tür gibi görünür fakat aslında bakarsanız onlar da birer canlı olmaktadır. Bu canlı türü çocuklar için sakıncalı , ağza kesinlikle alınmamalı ve yutulmamalıdır. Su maymunları aynı insan gibi oksijen alıp verirler ve suya attığınız zaman belli bir müddet sonra büyümeye başlarlar.

Su maymunları nasıl beslenir

Su maymunları adından da anlaşıldığı üzere su ile beslenen canlı türlerinden birisidir. Fakat isteyenler su maymunlarını toz şeker ile de besleyebilirler. Fakat hem küp şeker hem de tuz gibi ürünleri kesinlikle beslemede kullanmanız pek önerilmez. Günümüzde yapılan hatalardan birisi de kola içerisin de beslemektir. Kolanın içerisin de arkadaşlar asit ve birden fazla zararlı madde bulunmaktadır. Bu yüzden bu gibi yerler de beslerseniz su maymununuz hemen ölebilir. Su maymunu her zaman ideal su da beslenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ