Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça

0

Bir yakınınız veya akrabalarınızdan birisi vefat ettiği zaman bu kişinin arkasından her zaman dua edilmesi ve o kişinin huzurunun sağlanması gerekmektedir. Ölüler her zaman belli bir süreden sonra hatırlanmak isterler. Bu yüzden arkalarından dua okumak ve edeceğimiz duaları onların ruhuna göndermek çok önemlidir.

Ölü İçin Arkasından ve Yatarken Okunacak Dua Arapça

Ölüler için okunacak olan dualar Arapça olsa bile anlamlarını bilmeniz yeterli olacaktır. Çünkü Ölünün arkasından ne okuyacağınızı , neler söylediğinizi bilmeniz gerekiyor. Genel olarak Ölünün arkasından yas tutulur bu zaten hep yapılır fakat dua etmek ruhunun rahatlaması için çok önemli bir şeydir.

ölünün arkasından okunan dua

İçindekiler

Ölünün Arkasından okunacak Dua Arapça

Eğer sizler ölünün arkasından okunacak duayı bilmiyorsanız o zaman Yasin Duasını da okuyabilirsiniz. Çünkü Yasin duası da ölülerin arkasından okunabilecek dualardan birisidir. Bunun haricin de Bakara suresinin hem başı hem de sonu , Fatiha ve İhlas surelerini de okuyabilirsiniz. Hatta biliyorsanız başka sureleri de okuyabilir Ölen kişinin ruhuna gönderebilirsiniz.

Yatarken Okunacak Dua Arapça

Arapça biliyorsunuz ki İslam’ın resmi dilidir ve bu yüzden duaları okuyacağınız zaman Arapça okumak zorundasınız. Yatarken de daha rahat uyumak ve tüm kötülüklerden uzak durmamız için de dua etmemiz çok önemlidir. Yatarken de 3 ihlas ve 1 Fatiha okursanız tüm gece olumsuzluklardan sizi korur ve daha rahat uyumuş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;