Sınavı Geçmek Başarılı Olmak Yüksek Puan almak İçin Dualar
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Sınavı Geçmek Başarılı Olmak Yüksek Puan almak İçin Dualar

0

Sınavı geçebilmek ve aynı zaman da başarılı olarak daha yüksek notlar almak istiyorsanız Allah’a bu konuda dua etmeniz gerekmektedir. Sınavı geçmek için zaten çeşitli dualar bulunmaktadır. Bu duaların en başında geleni ise İsra Suresinin 80. Ayeti oluyor. Aynı zaman da sınavda başarılı ve yüksek not almak istiyorsanız Ayetel Kürsi duasını da okuyabilirsiniz.

kısa sınav duası

Vermiş olduğumuz bu duaları arkadaşlar sınava girmeden önce gece okumanız gerekmektedir. Aynı zaman da sınav sabahı ve sınav esnasında da okursanız çok etkili olacağından emin olabilirsiniz. Fakat duaları okurken içtenlikle okumanız son derece önemli konudur.

sınav duaları

İçindekiler

Sınavı Geçmek İçin Dua

Dua denince genel olarak akla ilk gelen Ayetel Kürsi oluyor. Bu yüzden sınav esnasından Ayetel Kürsi okuyabilirsiniz. Bunun haricin de sınava girmeden gece vakti ise İsra Suresinin 88. Ayetini okuyarak ferah bir şekilde sabahı sınava girebilirsiniz.

Sınav öncesi insan her zaman daha yoğun ve stresli olur. Bunun için heyecanınızı yenmek ve sınava daha rahat bir şekilde girmek istiyorsanız Allah’a dua etmeli ve takdiri ona bırakmalı siz elinizden geleni yapmalısınız.

Sınavdan Sonra Okunacak Dua

Sınavdan sonra okunması gereken dualar arasında Fatiha Suresi ile İhlas Suresi yer almaktadır. Bu sureleri sınavdan hemen sonra okuyabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili