Dileklerin Kabulü İçin Dua ( Türkçe Anlamı ve Okunuşu )
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Dileklerin Kabulü İçin Dua ( Türkçe Anlamı ve Okunuşu )

0

Her insan dünya hayatında ve ahiret yaşantısı için Allah’tan istek ve dilekleri bulunmaktadır. Bu istek ve dileklerin olması için de her zaman Allah’a dualar ederler. Günümüzde ise en çok edilen dilek duaları arasında Hacet duası yer almaktadır.

İnsanlar ilk olarak dileklerin kabul olması için iki rekat namaz kılarlar ve daha sonra hacet duasını ederler. İnsanlar yapmış oldukları bu her duadan sonra Allah’a şükürlerini dile getirirler. Dualar da biliyorsunuz ki Allaha teşekkür etmenin de en makbul yollarından birisidir.

Dileklerin Kabulü İçin Dua

İçindekiler

Dileklerin Kabulü İçin En Etkili Dua

Dileklerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız en etkili olan duaların başın da hacet duası bulunmaktadır. Hacet namazı kılan insanlar istemiş olduklarını dua ile Allah’a yollarlar. Özellikle bu dua arkadaşlar Allaha sığınma duası da olarak bilinir. Edilen her dua zaten hem şükür hem de Allaha karşı sığınmadır.

Dilekleri Gerçekleştiren Dua

Dileklerin gerçekleşmesi için okunacak diğer dualardan biriside Salati Tefriciye’ dir. Bunların yanı sıra Fatiha suresi de okunmaktadır. Şükrünüzü dile getirdiğiniz zaman arkasından hacet namazı kılarak dileklerinizin kabul olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle şunu da belirtmek isteriz ki namaz kıldığınız zaman arkadaşlar mutlaka sonrasında konuşmadan uyumak sizin için daha uygun olacaktır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili