Şahmeran Duası Nedir Ne İçin Okunur ( Anlamı)
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Şahmeran Duası Nedir Ne İçin Okunur ( Anlamı)

0

İlk olarak şunu söylemek istiyoruz ki Şahmeran Duası arkadaşlar Kuran da geçmemektedir. Fakat Kuran da geçmiyor diye bir şey olmaz yani mühim bir olay değildir. Burada önemli olan konu duanın dinen herhangi bir şekilde sakıncasının olmaması ve aksine faydalı olmasıdır.

Şahmeran Duası Nedir Ne İçin Okunur

Şahmeran duasının içerisin de özellikle Allah’ın isimleri bulunmaktadır. Genel olarak içerisin de sürekli Rab zikredilir. Bu yüzden Şahmeran Duası çok etkili ve tesirli dualardan birisidir. Bu duayı çok etkili kılan nedenlerden birisi de Esma-ül Hüsna‘dır.

Bu dua aynı zaman da Allah katında kabul gören dualardan birisidir. Her türlü dilek için de okunabilir. Evlenmek , sıkıntılarınız varsa bunlardan kurtulmak , korkularınız varsa bunları yenmek veya sınavda başarılı olmak için Şahmeran Duasını okuyabilirsiniz.

ŞAHMERAN DUASI NASIL VE NE ZAMAN OKUNUR

Öncelikle abdest almalı ve besmele, salvele, hamdele ile duaya başlamalısınız

  • 3 gün boyunca 7 kere okunması gerek
  • Hem mutluluk hem sevgi hem de dilek için okunacaksa 3 gün boyunca 61 kere okunur
  • İstek ve dileğin gerçek olması için : 41 kere okunmalı
  • Uyku probleminiz varsa ve rahat uyumak için 3 kere okunması gerek
  • Cinlerin kötülüklerinden korunmak ve günahlarınızdan arınmak için sabah ve akşam olacak şekil de 1 kere okunması gerek
  • Hamile olan kadınlara ve bebeklere nazar değmemesi için ise ; 7 kere okunması gerek.

Şahmeran duasının o kadar faydası vardır ki bunu saymakla bitirmemiz pek mümkün değildir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi Allah’ın adı geçtiğinden dolayı çok hayırlı dualardan birisidir. Bu duayı okudum fakat dileğim kabul olmadı diye sakın üzülmeyin. Çünkü en azından bir ibadet yapmışsınız ve unutmayın ki her şeyin yeri ve zamanı vardır. Allah her zaman duaları kabul eder sadece zamanı vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;