Nazar Duası Arapça Ve Türkçe Meali Yazılışı Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Nazar Duası Arapça Ve Türkçe Meali Yazılışı Okunuşu

0

Günümüzde biliyorsunuz ki Nazar diye bir şey vardır ve insanlar bu gibi durumlarla karşılaşmamak veya Nazardan kurtulmak için ilk başvurdukları dualar oluyor. Okunan nazar duası da bu konuda çok etkili olmaktadır. Fakat nazar duasını Arapça ve Türkçe meali ile okumak daha etkilidir bunu da belirtmek isteriz. Nazar duasının içerisin de çok fazla detaylar bulunmaktadır.

Nazar Duasının Türkçesi

Nazar duasını okuyacağınız zaman mutlaka doğru okumanız son derece önemlidir. Bu yüzden okuyacağınız nazar duasının Türkçe anlamlarını da bilmeniz gerekiyor.

Nazar Duaları Arapça

Nazar duası okuduğunuz zaman genel olarak hem sizin hem de karşınızdaki kişi de gözlerinin dolması ve sürekli olarak esneme gibi şeylerin olması nazar varlığına işaret eder. Karşı tarafta nazar varsa her iki kişide de yoğun bir şekilde esneme başlar. Nazar duasını okuyan kişi ise nazar duasını okuduğu zaman 3 defa şunu demesi gerekiyor ; “Dağlara taşlara”.

Aynı zaman da aynı kişi de bu 3 tekrarı en az 3 adım atarak söylemesi gerek ki okunan nazar duası pekişsin. Şimdi okunacak olan nazar duasının hem Arapça hem de Türkçe mealine bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili