Yasin Okuduktan Sonra Okunacak Güzel Dua
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Yasin Okuduktan Sonra Okunacak Güzel Dua

0

Yasin Suresini okumak veya başka birisine okutmak sizi tüm sorunlarınızdan uzaklaştırır ve rahatlamanızı sağlar. Yasin duası aynı zaman da her yerde okunması gereken dualardan birisidir ve çok etkili olmaktadır. Bu yüzden biliyorsunuz ki ölülerin arkasından da veya bir sorun karşısın da Yasin okutulur. Fakat şunu da belirtmek isteriz ki Yasin Suresi tek başına okunabilecek bir dua olmamaktadır.

Yasin Okuduktan Sonra Okunacak Güzel Dua

Bu duayı okuduktan sonra arkasından başka bir dua okumanız gerekmektedir. Yani şöyle sizler Yasin suresini okuduktan sonra diğer okuyacağınız dua bağışlama duası oluyor. Bağışlama duasını da okuyarak Yasin’in içerisindeki içerikleri de bu sayede tamamlamış oluyorsunuz. Rabbim bizleri Kabir Azabından koruması için bu duanın gerçekten okunması gerekmektedir.

İyi yolda ilerlemek , Allah’ın yolunda gitmek ve doğru yola ulaşmak için bu duanın sonuna kadar okunması çok önemlidir.

Yasin Bağışlama Duası

Bu duayı arkadaşlar sizler okuduktan sonra mutlaka Peygamber Efendimize göndermeniz gerekmektedir. Sizler de Allah’ın sevdiği kullardan olmak istiyorsanız bu duaları kesinlikle okuyun. Peygamber Efendimizin hem katına ulaşmak hem de ruhuna dua etmek gerekmektedir. Hatta duanın içerisin de hem Müslüman olarak gelmiş olduğumuz bu dünyadan hem de Müslüman olarak da göçmek istediğimizi de dile getirmiş oluyoruz.

Yasin Okuduktan Sonra Okunacak Dua Dinle

Eğer arkadaşlar sizler bu duayı okumak değil de dinlemek istiyorsanız o zaman aşağıya eklemiş olduğumuz videodan yararlanabilirsiniz. Okumasanız bile duaya eşlik edebilirsiniz. Yasin suresini okuduktan sonra gereken duaları yani bağışlama duasını okumak zorunlu mu diye soracak olursanız evet Yasin’in kabul olması için okumalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir