İsmi Azam Duası Ne Demek Ne İşe Yarar Fazileti Hakkında Kısaca Bilgi
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

İsmi Azam Duası Ne Demek Ne İşe Yarar Fazileti Hakkında Kısaca Bilgi

0

Esmaül Hüsna biliyorsunuz ki Allah’ın 99 ismine denmektedir ve bu isimler arasında en büyük ve en anlamlı manalara gelen AZAM adı oluyor. Allah birçok ismi ile zikredilir fakat bu isimlerin arasında Azam en önemlileri arasında yer alır. Hatta Evliyalar İsm-i Azamı farklı şekiller de yorumlamışlardır.

Şimdi ise İsmi Azam duasını gelecek olursak bu dua arkadaşlar çok etkili ve aynı zaman da büyük dualar arasında yer almaktadır. Bu duayı okuduğunuz zaman hemen kabul olur. Hatta Hz. Süleyman ( A.S) ile beraber bu duayı okuyan insanların fayda gördüklerini söyleyebiliriz. Onunla beraber bu duayı etmişlerdir ve dilekleri yerine gelmiştir.

Bu duayı lüzumlu olduğunuz veya gerektiği zamanlar da okumanız son derece önemli olmaktadır. Yani kötü emeller için bu duayı sakın okumayınız. Günümüzde bir insanı büyü olarak bir başkasına bağlamak için bu duayı kullanırlar. Fakat tam tersi olarak faydadan çok zararını görürsünüz. Çünkü bu gibi işlere Allah’ın adını ve büyüklüğünü içeren duaları kesinlikle alet etmeyiniz.

Sabah namazı ve İkindi namazlarından sonra okunması tavsiye edilmektedir.

Esmül Hüsnü Allah’ın en büyük isimlerinden birisidir ve mana olarak en büyük , en yüce ve en ulu gibi anlamlara gelmektedir. İsmi Azam’da son derece değerli isimlerden birisidir. Şimdi arkadaşlar isterseniz duamıza geçelim ve merak edenler varsa aşağıda paylaşmış olduğum resimli örnekten yararlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ismi azam duası
https://youtube.com/watch?v=zlTfYcAsh7w

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili