Tövbe Duası ve Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Tövbe Duası ve Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu

0

Müslümanlar işlemiş olduğu günahlardan ötürü tövbe etmek için dualar okurlar ve Allah’tan işlemiş oldukları günahtan dolayı özür ve af dilerler. Aynı zaman da bu Tövbe duasını her vakit namazı kıldıktan sonra da okuyabilirsiniz bu şekilde daha etkili olmaktadır. Bu duayı aynı zaman da okuduğunuz da gönülde okuyup tövbe etmek ve bir daha aynı günahı tekrarlamamak için Allah’a dua edersiniz.

Tabi her kul yine bilerek veya bilmeyerek günahlar işlemektedir. Ama burada en önemli olan konu tövbe edebilmektedir. Şimdi arkadaşlar bu mukaddes olan duamızın hakkında biraz daha konuşalım.

İçindekiler

Tövbe İstiğfar Duası

Tövbe duasını genel olarak baktığımız zaman kişinin işlemiş olduğu her türlü bilerek veya bilmeyerek günahları sonucunda tövbe ettim gibi anlamına gelmektedir. Bu duayı yaptıktan sonra Allah’a ellerinizi açarak beni nefsimle beraber yalnız bırakma Allah’ım diyerek de dua edilebilir. Çünkü nefis gerçekten çok kötü bir şeydir ve insan tövbe etse bile tekrardan o günahı işlemek için nefis karşımıza çıkar.

İstiğfar Duası

Müslümanlar her alanda tövbe kapısı açık olduğu müddetçe istedikleri zaman tövbe edebilirler. Çünkü Yüce Rabbimiz sonsuz merhamet sahibidir ve bizler işlemiş olduğumuz günahlardan ötürü pişmanlık duyarak sürekli de olsa tövbe etmemiz gerekmektedir. Allah her zaman tövbe eden kullarını çok sever ve bizler de bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğumuz günahlardan dolayı Rabbimize sığınıp ondan af dilememiz gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili