Piercing Orucu Bozar Mı ?
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Piercing Orucu Bozar Mı ?

0

Malum arkadaşlar ramazan ayına çok az bir süre kaldı ve oruç tutulmaya başlanacak artık. Fakat bu konu hakkında en çok merak edilen sorular arasında Piercing orucu bozar mı ? sorusu oluyor. Piercing , biliyorsunuz ki kulak , dudak veya burun gibi yerlere yapılmaktadır. Fakat en çok merak edileni dile yapıldığı zaman orucu bozuyor mu bozmuyor mu ? sorusu oluyor.

Din profesörlerine göre ağız içini vücudun içi olarak kabul etmediklerini söylerler. Bu yüzden ağıza giren şey de gırtlaktan geçip mideye gittiğinden dolayı dile yapılan piercing orucu bozar.

Piercing Orucu Bozar Mı

Fakat ağıza bir şey girdiği zaman tadı tuzu yoksa veya tükürüğe de karışmadığı sürece orucu bozmaz. Çünkü biliyorsunuz ki abdest aldığımız zaman da ağzımıza su giriyor ama oruç bozulmuyor.

Ama bu durum da piercingler düşünüldüğü zaman demir parçası etin içine tamamen giriyor ve böyle durum olmasından dolayı oruç bozulur. Ama demirin hepsi etin içerisine girmezse o zaman oruç bozulmaz.

Kulak deldirmek veya küpe takmak biz Müslümanlar için hem örf hem de adet olarak bilinir. Kulak deldirmek veya küpe takmak da kadınlara has bir özellikle olduğundan dolayı herhangi bir sorun olmuyor. Hatta Peygamber Efendimiz zamanından itibaren Müslüman olan kadınların süslenmek için küpe taktıklarını biliyoruz.

Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki kadından erkeğe veya erkekten kadına benzemeye çalışanları da dinimiz bu kişilere lanet eder.

İLGİLİ YAZI ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili