Nar Ekşisi Nerelerde Kullanılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Nar Ekşisi Nerelerde Kullanılır ?

0

Nar ekşisi genel olarak en çok yemeklerde ve salatalarda tercih edilmektedir. Yemeklerde ve salatalarda nar ekşisi kullanıldığı zaman gerçekten lezzetli bir tat ortaya çıkarıyor. Nar ekşini biliyorsunuz ki acı ile tatlı arasında bir tada sahiptir ve bu yüzden günümüzde ise özellikle salatalara farklı lezzet katmak için çok tercih edilmektedir.

Nar Ekşisi Nerelerde Kullanılır

Nar ekşisi adından da anladığımız üzere nardan elde edilir ve hazır şişe olarak hem marketlerde hem de şarküteri dükkanların da rahatlıkla bulup temin edebilirsiniz. Cam şişe halinde satılan nar ekşisini uzun süre boyunca bozulma olmadan tüketebilirsiniz. Fakat plastik şişelerde bulunan nar ekşileri cam şişelere nazaran bozulma olasılığı daha kısadır.

Nar Ekşisinin Faydaları Nelerdir?

  • Kemiklerin güçlenmesini sağlar.
  • Şeker hastalığınız varsa mutlaka nar ekşisini düzenli olarak tüketin.
  • Tansiyon hastaları için de oldukça etkilidir. Tansiyonu dengeler.
  • İçerisin de C,E ve K vitaminleri vardır. Bu saye de vücut direncini arttır ve böylelikle bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
  • Cinsel performans üzerinde etkileri olumlu yöndedir.
  • Cilt yaraları üzerinde etkili olan nar ekşisini düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman cildiniz genç görünecektir.
  • Alzheimer hastalığına iyi gelir.
  • En önemlisi sindirim sistemini rahatlatır ve bu yüzden yağlı yemeklerden sonra tercih edilirse daha iyi olur.

Nar Ekşisi Hangi Yemeklerde Kullanılabilir?

Kırmızı mercimek köftesi: Nar ekşisini etsiz çiğ köfte yapımında tercih edebilirsiniz. Kırmızı mercimek köftesini yaptığınız zaman üzerine nar ekşisini dökerek farklı tat yakayabilirsiniz.

Vişneli yaprak sarması : Nar ekşisi özellikle vişneli yaprak sarmasına çok yakıştığını söylemek isteriz. Sarmanın içerisini hazırlayacağınız zaman bir miktar nar ekşisi ekleyebilirsiniz.

Kısır : Kısır çayın yanına terci edilen aperatif yemeklerden birisidir. Kısır yapacağınız zaman harcın içerisine mutlaka nar ekşisi ilave edin. Bu şekilde daha lezzetli kısır ortaya çıkartacaksınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir