Stor Perde Nasıl Yıkanır ? Stor Perde Çıkarmadan Temizlenir mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Stor Perde Nasıl Yıkanır ? Stor Perde Çıkarmadan Temizlenir mi ?

0

Günümüzde stor perdelerin kullanımı çok yaygınlaştı ve son dönemlerde ise en çok merak edilen soru stor perde nasıl yıkanır ? sorusu oldu. Ev hanımları ile paylaşacağımız stor perde temizliği ipuçları sayesinde artık sizler de perdelerinizi kolayca temizleyebileceksiniz.

Stor Perde Nasıl Yıkanır

Stor Perde Temizleme İpuçları

Hem şık hem de gösterişli bir ev yapmak istiyorsanız stor perdeleri düşünebilirsiniz. Stor perdeler aynı zaman da son dönemlerde satış konusunda büyük artış gördü. Pratik kullanımın yanı sıra temizlemesi de birçok kişi tarafından zor sanılmaktadır.

Fakat aslında bakarsanız vereceğimiz ipuçları sayesinde stor perdelerinizi çok kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. O zaman hiç zaman kaybetmeden ipuçlarımıza göz atalım ;

  • Stor perdelerinizi hiç zorlanmadan temizlemek istiyorsanız o zaman kuru temizlemeye vermeyi düşünebilirsiniz. Stor perdeler mekanizmalıdır ve bu yüzden evde çamaşır makinesinden yıkanmaz.
  • Stor perdelerinizi çamaşır makinesinde yıkayamayabilirsiniz fakat evde yıkanır. Nasıl mı ? Evde yıkama yapmak için mekanizmaları çıkarmanız gerekmektedir.
  • Yıkama yapacağınız zaman mekanizmaların zarar görmemesi için güvenli bir yerde muhafaza ediniz.
  • İlk olarak perdenizi yumuşak bir fırça ile sert darbeler yapmadan deterjan yardımı ile yıkayabilirsiniz.
  • Perdenizi şimdi uygun bir şekilde yıkadıktan sonra kurutun ve arkasından mekanizmasını tekrardan takarak asabilirsiniz.

Not : Stor perde evde yıkamak biraz zahmetlidir ve bu yüzden dilerseniz kuru temizlemeye vererek temizletebilirsiniz. Durumum yok diyorsanız o zaman evde yukarıda anlatmış olduğumuz gibi yıkama yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir