Bilgi Tüneli

Makrome Örgü Tekniği Nedir ? Nasıl Örülür Ve Yapılır ?

Makrome Örgü Tekniği Nedir ? Nasıl Örülür Ve Yapılır ?

Makrom örgü tekniği nedir? Makrome örgü, makrome iğnesi adı verilen el düğümleme aleti ile düğüm atılarak kumaş örme tekniğidir. Bu teknik, Japoncada “makrame” veya “kumihimo” olarak da bilinir. Japonya’da ortaya çıktı ve Asya’nın geri kalanına yayıldı. Makrome örgü tekniği her zaman gündemde yer almayı başaran bir teknik olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Makrome Örgü Tekniği Nedir

Makrome örgü teknikleri; dokulu bir kumaş oluşturmak için özel düğümler ve ilmekler kullanan bir kroşe şeklidir. Elde edilen kumaş genellikle giysilerde, mücevherlerde ve ev dekorasyonunda kullanılır. Makrome, geleneksel olarak balık ağları, ipler ve güçlü olması gereken diğer eşyaları yapmak için kullanılan eski bir tekniktir.

Makrome bileklik örme teknikleri her zaman favori konumda yer almaktadır. Makrome elle veya bir iğne işi tezgahı ile yapılabilir. Makrome örgü kullanarak bir giysi veya aksesuar oluşturmak için temel dikişleri nasıl yapacağınızı ve sürece dahil olan çeşitli araçları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

Makrome tarzı örgü ürünler yapmanın birkaç farklı yöntemi vardır. Ancak bazıları diğerlerinden daha kolaydır. Bir de makrome anahtarlık örme teknikleri söz konusu olduğu zaman karşımıza yeni nesil tasarımlar da çıkmaktadır.

Makrome ipi örme teknikleri, desen oluşturmak için çivi, kanca ve birbirinin etrafına kordon veya iplik düğümlemeyi içeren bir el dokuma tekniğidir. Makrome örgü, ilmek yapmak için iğne yerine parmaklarınızı kullandığınız bir iğnesiz örgü türüdür. Bu tarz örgüler her zaman popüler bir konumda yer almayı başarmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ