Yeni Sezon Abajur Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Yeni Sezon Abajur Modelleri

0

Salon, yatak odası, oturma odası aydınlatmaları olarak abajurlar kullanılmaktadır. Daha çok yatak odalarında kullanılan abajurlar değişik tasarımları ile göz doldurmaktadır. Eskiden beri abajurlar evlerde yerlerini almaktadır. Değişik bir hava katmaktadırlar odaya.

Abajurlar dekorasyon olarak da kullanılmaktadır.

Özellikle salonlarda insanların dekoratif amaçlı olarak kullandıkları abajurlar vardır. Klasik tarzı sevenler için klasik tarzda, modern tarzı sevenler için modern tarzda çok sayıda abajur modelleri üretilmektedir. Abajurlar sıra dışı, ilginç tasarımlar ile herkesin ilgisini çekmektedir. Göz alıcı abajurlar ile insanlar hangi abajuru alacağını şaşırmaktadır.

Abajur seçerken dikkat etmek gereken şeyler vardır. Eğer abajuru yere koyacaksak ve yukarı da bir aydınlık istiyorsak bu kullanılacak aydınlatma abajur değildir. Lambader olarak isimlendirilmektedir. Abajurun kaliteli olmasına da dikkat etmek gerekir. Eğer nitelikli bir abajur alıp boyasına dikkat edersek bir abajurun ömrü bir seneden beş seneye kadar değişmektedir. Üzeri bez şeklinde tasarlanan abajurlar her ne kadar ışığı geçirgenliği, hava alabilmesi konusunda avantajlı olsa da temizlenmesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşanır.

Abajur modelleri farklı tasarımlar ile her yerde yer almaktadır. Çok ilginç tasarımlar üretilmektedir. Farklı geometrik şekillerde ya da asimetrik şekillerde çok sayıda abajur bulunmaktadır. Modern ya da klasik her zevke göre üretilmektedir. Abajur modelleri sıra dışı tasarımları sayesinde dekoratif olarak da kullanılmaktadır. Şık görüntüsü sayesinde salonlarda oturma odalarında da yer almaktadır. Bu sayede ortama şık bir hava katmaktadır.

Abajur kullanımı eskiden beri evlerde yer almaktadır.

Geçmişten günümüze gelene kadar gelen yenilikler abajurlarda da kendini göstermiştir. Şaşaalı abajurlar, modern tarzlı abajurlar, boncuklu, tüllü, abajurlar göz doldurmaktadır. Bunların yanı sıra değişik desenlerle süslenerek tasarlanan abajurlar da vardır. Her zevke uygun olarak üretilen abajurlar evlerimizin şıklığına şıklık katmaktadır.