Bebek Patiği Nasıl Örülür ? Bebek Patiği Baştan Sona Yapımı
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Bebek Patiği Nasıl Örülür ? Bebek Patiği Baştan Sona Yapımı

0

Bebek Patiği Nasıl Örülür ?

Küçücük olan bebeklerimiz için yapacağımız bebek patik modelleri ile onların ayakları hem sıcacık olacak hem de ayaklarında çok şirin duracak. Biz kadınlar bebeklerimiz için en güzel örgüleri bulup onlar için öreriz değil mi ? Şimdi malum bir de kış ayı geldi ve kışa özel olarak bebeklere güzel örgüler örme vakti de geldi. Günümüzde ise bebekler için ilk yapılan örgüler arasında patik yer alıyor. Bizde örgü bilmeyenler de olduğundan dolayı bebek patik modelinin nasıl örüleceğiniz baştan sona kadar anlatarak yazdık. Yani patik örmeyi bilmiyorsanız burada anlatacağımız bilgiler ve aşağıya ekleyeceğimiz video ile kolayca örebileceksiniz.

Bebek Patiği Nasıl Örülür

BEBEK PATİK BAŞTAN SONA YAPIMI

Malzemeler:

  • ⇒ Patiklik ip
  • ⇒ Şiş
  • ⇒ İğne
  • ⇒ Makas

Yapılışı:

  • İlk olarak şişimizi elimize alalım ve 46 ilmek atarak başlayalım. İlk ilmeği örmeden önce alalım ve ters örgü yapalım. Şimdi böyle yaparak en alt kısım buraya gelecek yani.
  • Sonra diğer tarafa geçiş yapacağız ve ilk ilmeği örmeden önce alıp sıradaki ilmeği d ters örgü olarak örelim. Bunu da yaptıktan sonra ilmeği düz örgü olarak örelim. Yani şöyle anlatalım ; 1 ters 1 düz örgü olarak devam edin. İlk ilmeği örmeden alıp sıradaki ilmeği de ters ile ters örgü olarak örüp devam edelim. Sıradaki ilmek eğer düz örgüyse o zaman ilmeğin bir altında bulunan ilmeği oluşturmuş olan boşluğa şişe geçirelim ve düz örgü olarak devam edelim.
en güzel bebek patiği modelleri
  • Sonra hanımlar sıradaki ilmeğe geçelim ve ters örgü olarak örüp diğer ilmek düz ise bir altında kalan ilmeğin oluşturmuş olduğu boşluğa tekrar şişi geçirelim ve düz örgü olarak devam edelim. Bunu bu şekilde 6 sıra örme yapalım. Diğer taraftan ise bütün ilmekleri ters örelim ve örme işlemi bittikten sonra çevirelim. Sonra baştakini 13 ilmeği örüp diğer ilmekleri de 2 şer şeklinde örüp en son kısımda 13 ilmek kalana kadar örelim.
bebek patiği nasıl yapılır
  • Şimdi hanımlar en son olarak ora bölümünde olan ilmeklerin hepsini keselim ve diğer taraftan da ilmekleri arttırıp kemer şeklinde vermeye çalışalım. Sonra dikme işlemine geçelim ve bu şekilde patiğimiz hazır hale gelecektir.
şiş ile bebek patiği

BEBEK PATİĞİ NASIL ÖRÜLÜR ?

İlginizi Çekebilir