Kolay El Örgüsü Battaniye Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Kolay El Örgüsü Battaniye Modelleri

0

Artık havalar yavaş yavaş soğumaya başladı ve el örgüsü battaniye modelleri de hamarat kadınlarımız tarafından son gaz yapılmaya başlandı. TV karşısında oturup üzerimize hem battaniyemizi alıp hem de patlamış mısırımızı alarak film izlemek ne kadar güzel olur değil mi ? Çünkü o battaniyenin vermiş olduğu sıcaklık bize adeta başka bir huzur veriyor. Özellikle sizin kendi el emeğinizle yapmış olduğunuz battaniye ise o zaman daha farklı oluyor her şey. İşte bizde bu yazımızda el örgüsü ile yapılan harika battaniye örneklerini sizlere sunduk.

Tığ işi örgü battaniye modelleri

Örgü Battaniye Modelleri

Şuanda piyasa genelinde birden fazla el örgüsü ile yapılan battaniye modelleri bulunmaktadır. Mesela sizler örgü işini hiç bilmiyorsanız dışarıdan kendinize hazır olarak da harika ve rengarenk battaniyeler satın alabilirsiniz. Fakat sizlere şöyle bir şey söylemek istiyorum. Ne olursa olsun dışarıdan hazır olarak satın almak yerine kendi el emeğiniz ile battaniye yapsanız daha iyi olur. Çünkü dışarıda satılan battaniyeleri hiçbir şekilde değiştiremez ve nasılsa o şekilde almanız gerekecek. Kendiniz yapsanız istediğiniz tarzlarda ve motiflerde örebilirsiniz.

El örgüsü ile yapılan battaniyeler bizi hem sıcak tutuyor hem de şık bir görüntü ortaya çıkarıyor. Battaniyeler aslında bakarsanız sadece uyurken üstümüzü örtmek için kullanıyoruz sanıyoruz değil mi ? Aslında sadece bunun için değil yatak örtüsü olarak da kullanılmaktadır.

Şık el örgüsü battaniye modelleri

Dışarıdan satın alınan battaniyeler ne kadar pratik olursa olsun kendi el emeğiniz ile yaptığınız kadar değerli olmaz. Evinizde arta kalan ipleriniz varsa mesela onları rengarenk battaniye yaparak da değerlendirebilirsiniz. Hatta isteyenler burada bulunan örnekler üzerinden giderek başkasına hediyelik olarak da battaniye modeli örebilirsiniz. Şuanda sayfamızda yapımı da çok basit olan örgü battaniyeler yer almaktadır. Sizler içerisinde beğenmiş olduğunuz en güzel modeli seçerek hemen örmeye başlayın.

Örgü battaniye modellerini yapacağınız zaman ister tığ işi isterseniz de şiş kullanabilirsiniz. Fakat en ideal şiş olmaktadır. Çünkü battaniyenin boyutu büyük olduğundan dolayı tığ biraz küçük kalır bu yüzden şiş daha mantıklıdır.

Sarı örgü battaniye modelleri
Rengarenk örgü battaniye modelleri
Örgü battaniye ve örtü modelleri
Örgü battaniye modelleri
Motifli el örgüsü battaniye örnekleri
Motifli el örgüsü battaniye modelleri
İki renkli el örgüsü battaniye modelleri
Haroşa el örgüsü battaniye örnekleri
Çok şık el örgüsü battaniye modelleri
Çiçek motifli örgü battaniye modelleri