En Yeni Örgü Zıbın Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

En Yeni Örgü Zıbın Modelleri

0

Anne adayları kış aylarında bebekleri daha yeni doğacağından dolayı yapacakları en güzel örgülerden birisi de zıbın örnekleri oluyor. Bu zıbınlar kış aylarında hem bebeklerinizi sıcacık tutacak hem de sizlerde boş zamanlarınızı bu şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Yeni doğacak olan bebekler için zaten en çok tercih edilen örgülerden birisi de zıbınlar oluyor. Hamarat kadınlarımız da her sene olduğu gibi bu sene de çok güzel zıbınlar yapmışlar ve şahsen biz hayran kaldık diyebiliriz. Rengarenk olan modellerden tutun , değişik tasarımlara kadar çeşit çeşit zıbınlar bulunmakta.

Kız bebeğiniz olacaksa hanımlar ona renk olarak şunları tercih edebilirsiniz ; pembe , pudra rengi , beyaz , mor , turuncu ve pastel olan renkler. Erkek bebeğiniz olacaksa ; mavi , sarı , lacivert , gri ve siyah renkleri seçebilirsiniz. Hangi modeli seçerseniz onun üzerinde oynamalar yaparak zıbın modelinizi hanımlar daha da çok şekillendirebilir ve güzelleştirebilirsiniz.

Zıbınların Örülme Teknikleri Nelerdir ?

Evde bebeğinize zıbın yapacağınız zaman ihtiyacınız olan tek malzeme ip ila şiş olacaktır. İpinizi seçeceğiniz zaman burada renk konusu tamamen sizlere kalmıştır. İstediğiniz rengi seçip yapmaya başlayabilirsiniz. Evde boş zamanlarınızda emek harcayarak ve bebeğinizi soğuk havalardan korumak ve ekstra para harcamamak için güzel zıbınlar örebilirsiniz. Zıbınlarınızı tek renk yapabileceğiniz gibi renkli ya da desenli olarak da örebilirsiniz. Bunun yanı sıra zıbın yaparken en çok tercih edilen ipler arasında akıllı ipler de yer alıyor.

Zıbın İçin Tercih Edilen Örgü İplerinin Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?

Zıbın öreceğiniz zaman kullanacağınız ip burada en önemli etkendir. İp seçeceğiniz zaman bu kullanacağınız ipin tüylenmemesi , pamuklu ve yumuşak olması bebeğinizin sağlığı için önemli konudur. Eğer böyle bir ip seçimi yaparsanız hem zıbınınız daha kaliteli olacaktır hem de uzun ömürlü olup bebeğiniz tarafından sık sık giyilir. Hazır zıbınlar çok satılıyor ve annelerin çoğu bunları tercih ediyor. Fakat dışarıdan alacağınız zıbınlar sizin yapacağınız örgüye oranla çok sağlıklı değildir. Bu yüzden kendi el emeğiniz ile yapsanız bence bebeğiniz için daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir