Hindinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hindinin Yanında Ne Gider

0

Hindinin Yanında Ne Gider ?

Hindi yemeği tavuğa göre çok fazla tercih edilmese de birçok kişi tarafından sevilerek tercih edilmektedir. Fakat hindi eti tavuk etine göre daha sert olduğundan dolayı çok iyi bir şekilde pişirme yöntemini kullanmanız gerekiyor. Hindiyi ister haşlayarak ister fırında ister ızgara da isterseniz de tavada yağda kızartıp bu şekiller de tercih edebilirsiniz. İyi bir pişirme yöntemi ile yapabileceğiniz hindinin yanına da güzel yemekler yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz. Hindinin yanına ara sıcak , ana yemek ve salata gibi çeşitler yapılabilir.

Hindinin Yanında Ne yapsam

PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı her yemeğin yanına yakışan eşsiz lezzetlerden birisidir. Özellikle tavuk yemekleri yapıldığı zaman akla gelen ilk olarak pirinç pilavı oluyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz hindinin yanına da şehriyeli veya sebzeli pirinç pilavını yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Hindi yemeği yaptığınız zaman yanına da mutlaka pilav yapmanız gerek. İsteyenler pirinç pilavı isteyenler bulgur pilavını hindi yemeğinin yanına yapıp servis edebilir. Fakat yapacağınız bulgur pilavının lezzetli olmasını istiyorsanız o zaman hindinin suyunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hindinin Yanında Ne Gider

KUSKUS

Et yemekleri yapıldığı zaman en çok yapılan ve karbonhidrat bakımından da çok zengin olan kuskus yemeği tercih edilmektedir. Bu yüzden yaptığınız hindi yemeğinin yanına da farklı teknikler kullanarak çok güzel kuskus pişirip tercih edebilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Her yemeğin yanına yapılan lezzetler arasında salata yer alıyor. Özellikle tavuk olsun hindi olsun bunları tamamlamak için her zaman sofranın ortasına salata yapılması gerekiyor. Hindinin yanına ise çoban salatası yaparak üzerine de nar ekşisi ve pul biber ekleyerek harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

FIRINDA PATATES

Fırında yapacağınız patates yemeği ile hindi yemeği çok iyi gidecektir. Özellikle akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman fırında patates yemeği iyi seçim olur.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir