Domates Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domates Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Domates Çorbasının Yanında Ne Yapsam ?

Çorba çeşitleri arasında günümüzde çok yapılan ve her yemeğin yanına tercih edilenler arasında domates çorbası yer alıyor. Domates çorbası hem terbiyeli hem de terbiyesiz olarak yapılmaktadır. Hatta bazı durumlarda farklı garnitürlerle de servis edilmektedir. Garnitür olarak ise eklenenler şunlardır ; kıtır ekmek , kaşar peyniri , maydanoz ve fesleğen oluyor. Eğer sizler de domates çorbanızı daha güzel yapmak istiyorsanız garnitürlü olarak yapmayı tercih edebilirsiniz. Şimdi başlangıç çorbası olarak domates çorbasını tercih ettik o zaman yanına ana yemek olarak neler yapabiliriz ? İşte domates çorbasının yanına yapabileceğiniz alternatif ana yemekler ;

Domates Çorbasının Yanında Ne Gider

Köfte Patates

Hem köfte hem de patates kızartması özellikle çocuklar tarafından çok sevilen lezzetlerden birisidir. Domates çorbasının yanına köfte ile patates kızartması yaparak menünüzü daha güzel hale getirebilirsiniz.

Kuru Dolma

Kuru dolmalar biliyorsunuz ki kışın kurutulur ve kış ayında diğer yemeklerin yanına tercih edilir. Malum bizler de kış mevsiminde olduğumuz için eviniz de kuru dolma varsa o zaman domates çorbanızın yanına kuru dolma tercih edebilirsiniz.

Fırında Tavuk

Fırında tavuk yapacağınız zaman salçalı olarak sos yaptığınız zaman yapmış olduğunuz Tavuk çok lezzetli oluyor. Evinize akşam misafir gelecekse ve çorba olarak domates çorbası yaptıysanız ana yemek olarak fırında tavuğu yapmanız çok doğru seçim olacaktır.

Domates Çorbasının Yanında Ne yapsam

Mangal

Güzel bir ziyafet hazırlamak istiyorsanız kırmızı etten , tavuktan , kanattan ve köfteden harika mangal yapabilirsiniz. Bu lezzetli olan mangalın yanına da domates çorbası harika olacaktır.

Fesleğenli Makarna

Makarnanın biliyorsunuz ki birden fazla çeşidi vardır ve günümüzde en çok yapılanlar arasında fesleğenli makarna yer alıyor. Sizler de farklı lezzet arıyorsanız fesleğenli makarnanızı domates çorbasının yanına yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir