Denenmiş Etkili Dilek Duaları Türkçe Okunuşları İle Birlikte
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Denenmiş Etkili Dilek Duaları Türkçe Okunuşları İle Birlikte

0

Dilek duaları arkadaşlar Türkçe olarak da okunabilir fakat Arapça olarak okursanız bunun etkisi daha fazla olmaktadır. Dilek duası yapacağınız zaman mutlaka abdestli olmanız gerekiyor ve abdest ile yapılan dualar çok daha etkili olmaktadır.

türkçe dilek duası

Bilimsel olarak da bu kanıtlanmıştır ve abdest vücudumuzun en önemli olan yerlerini uyarmaktadır. Bu yüzden ibadet yapmadan önce abdest alınması şarttır.

İçindekiler

Cuma Günü Dilek Duaları

Cuma günü biliyorsunuz ki Müslümanlar ve İslam dini için en önemli günlerden birisidir. İşte tam bu cuma saatinde insanlar iki dünya için de sevmiş oldukları insanlar için dua etmeleri çok önemlidir. Cuma saatinde ise yapılan dilek duaları Allah katında kabul görmektedir. Aynı zaman da cuma gününde yapılan tövbeler de bu derece çok önemli olmaktadır.

Dilek Duaları Arşiv

Dilek duaları için bir arşiv aramak gerçekten çok zordur bunu yapmak yerine Kuran-ı Kerim de yer alan surelerin okunması daha iyidir. Eğer sizler Kuran-ı Kerimi inanarak okursanız ve her neye niyet ederek okunursa Allah katın da en hayırlısı olur. Beğenmiş olduğunuz duaları da bir kenara yazmak sizin için daha iyi olur. Bu şekilde yaparak gereken durumlar da hızlı bir şekilde duanıza ulaşabilirsiniz. Şimdi arkadaşlar hem denenmiş hem de etkili olan dilek dualarına göz atalım.

dilek duası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir