Arapça ve Türkçe Şifa Duaları Nelerdir ? En etkili Dualar
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Arapça ve Türkçe Şifa Duaları Nelerdir ? En etkili Dualar

0

Hasta birisine şifa dilemek için bu aşama da arkadaşlar bizim yapmamız gereken en etkili yöntemler arasında tabiki de dua etmek gerekiyor. İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki hastanız için Kuran içerisinden veya dua kitaplarından ayet ve sure bulup okumanız mümkündür.

Ayet ile surelerin asıl amacı Yüce Allah’tan acil şifalar dilemektir ve hasta olan kişilerin ise bir an önce iyileşmesini sağlamaktır. Bu yüzden şifa duası olarak Tevbe suresinin 14. Ayetini okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yunus suresinin 57. Ayeti ile Nahl Suresinin 69. Suresi ve İsra Suresinin 82. Ayetini hasta olan kişinin şifa bulması için okuyabilirsiniz.

Tabi bu sureleri arkadaşlar okuyacağınız zaman mutlaka temiz olmanız ve niyetinizi ise ona göre tam olarak belli etmeniz gerekmektedir.

En Etkili Şifa Duaları

Her ne olursa olsun Allah’a dua ederek ondan yardım istememiz gerçek hayatta da başka şeyler için yapmamız gereken durumlardan birisidir aslında. Bu yüzden hangi duanın daha etkili olduğu bulup onu okumamız daha etkili sonuç çıkarır. Her zaman dua ettiğiniz zaman sabırlı bir şekilde beklemeli ve dualarınızı da eksik etmemelisiniz.

Şifa Duaları ve Ayetleri

Şifa duası edeceğiniz zaman Allah’a yalvarabilir , yakınlarınızdan birisi veya tanıdığınızın bir an önce sağlığına tekrardan kavuşmasını istiyorsanız elinizden gelen her şeyi de yapabilirsiniz. Yüce Rabbimizin gücü her şeye yeter ve bu yüzden şifayı da verecek olan o olduğu için biz sadece dua etmeliyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;