Hz. Yunus’un Duası ve Anlamı ( Türkçe-Arapça) Okunuşu Ve Yazılışı
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Hz. Yunus’un Duası ve Anlamı ( Türkçe-Arapça) Okunuşu Ve Yazılışı

0

Hz. Yusuf Enbiya Suresinin 87. Ayetin de bir balığın karnındayken eylediği bir tesbihattır. Bu tesbihatın anlamına bakacağız zaman ise arkadaşlar ” Senden Gayri Hiçbir İlah Yoktur. ” en bütün eksikliklerden münezzehsin. Ben ki nefsime zulmedenlerden oldum.’’ Şekli ile karşımıza çıkmaktadır.

Hz. Yusuf bu tesbihatı yaptıktan sonra Rabbimiz de mucizevi olarak Hz. Yunus’u balığın karnından çıkarmıştır. Enbiya Suresinin 88. Ayetin de ise bu durum anlatılmaktadır. İşte bizler de Hz. Yunus Efendimizin etmiş olduğu samimi duaları bizler de ederek mucizevi olaylarla karşılaşabiliriz.

İçindekiler

Hz. Yunus’un Duası

Hz. Yunus Efendimizin etmiş olduğu duanın fazileti gerçekten çok büyüktür. Bu dua sayesinde tüm sıkıntılarınızdan ve aynı zaman da dertlerinizden kurtulabilir , Allah’a bu konuda yalvarabilirsiniz. Özellikle tüm sıkıntılarınızdan kurtulup rahata ermek için de dua edebilirsiniz.

Hz. Yunus’un Duası Anlamı

Hz. Yunus Efendimizin etmiş olduğu duadan hepimiz yararlanabiliriz ve bu duaları arkadaşlar vakit namazı kıldıktan önce veya sonra dua ederek Allah’tan yardım isteyebiliriz. Allah her zaman duaları kabul eder ve sonsuz merhamet sahibidir. Bu yüzden ne olursa olsun Allah’tan yardım istemek bizim en doğru davranışlarımızdan birisidir. Sizler de tüm sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulmak istiyorsanız bol bol dua edin.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir