Sınav Duası Ve Türkçe Anlamı
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Sınav Duası Ve Türkçe Anlamı

0

Sınav duası ve Türkçe anlamı söz konusu olduğu zaman alimlerin zihni kuvvetlendiren dualardan söz ettikleri bilinmektedir. Unutmamak gerekir ki sınavlar insan hayatının bir parçasıdır.

Sınav Duası

Kişinin yetkinliklerini ispatlaması, okula veya işe alımlarda liyakatını kanıtlaması için oldukça önem taşımaktadır. Sınava girerken okunacak dua ise birçok alim tarafından bildirilmektedir. Sınavları hakkıyla geçmek her adayın hayalidir.

Bu yüzden en güçlü dua çalışmak ve takdiri Allaha bırakmaktır. Sınavda başarı duası, sınava girmeden önce okunursa, sınavda oldukça büyük faydası olacaktır.

Sınav Duası Nedir?

Başarı duası sınav esnasında veya sınav sonrasında okunabilir. Sınav anında zora düşülmesi durumunda, dua tekrarlanırsa Allahın yardımı ile zihin kuvvetlenir. Sınav başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. Sınava girmeden önce okunacak dua kalpten bir şekilde yapılmaktadır.

Allaha samimiyetle yapılan her dua karşılık bulmaktadır. Bu yüzden açık bir ifade ile Allahtan verilen emeklerin karşılığını talep etmek gerekmektedir. Sınavdan önce okunacak dua ise alimler tarafından aktarılmıştır.

FVekul rabbi edhilnî mudhale sidkin veahricnî muhrace sidkin vec’al lî min ledunke sultânen nasîra(n) Anlamı: Şöyle dua et: “Rabbim! Benim gireceğim yere doğrulukla girmemi, çıkacağım yerden doğrulukla çıkmamı nasip eyle; yüce katında bana yardımcı bir güç, kuvvetli bir delil ver!”

Tüm bu bilgiler ışığında sınava girmeden önce okunacak dualar gündeme geldiği zaman öncesinde mutlaka sınava uygun bir şekilde çalışmak, sonrasında da manevi dualarla bu çalışmayı taçlandırmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir