Bilgi Tüneli

Camdaki Yağmur Lekesi Nasıl Çıkar ?

Malum kış mevsimi geldi ve artık yağmurlar da yağmaya başlar. Yağmur yağdığı zaman biliyorsunuz ki camlarımız leke haline gelir ve eğer bu duruma erken bir şekilde müdahale etmezsek o zaman leke kalıcı hale gelir ve leke çıkmaz olur. Bu yüzden yağmur sonrasında kuru bir bez yardımı ile ön temizleme yapmak mantıklı olacaktır. Peki camdaki yağmur lekesi nasıl çıkar ?

Camdaki Yağmur Lekesi Nasıl Çıkar

Camdaki Yağmur Lekesi Nasıl Temizlenir?

1- Limon Tuzu ile Temizleme

Camda bulunan yağmur lekesini çıkarmanın en etkili yollarından birisi limon tuzudur. Limon tuzu biliyorsunuz ki içerisin de asidik madde vardır ve kireç lekelerini anında çıkarır.

Yapımı

1 kase içerisine su dolduralım ve daha sonra içerisine 2 yemek kaşığı kadar limon tuzunu ekleyelim. Limon tuzu suyun içerisin de eriyene kadar güzelce karıştıralım. Sonra temiz bir bez ile hazırlamış olduğumuz karışımın içerisine daldırıp sıkarak camımızı silelim ve bu şekilde yağmur lekelerinden kolayca kurtulalım.

2- Sirke ile Temizleme

Temizlik denince akla genel olarak sirke gelir ve doğal yöntem olarak sirke en etkili yöntemlerden birisidir. Camda yer alan yağmur lekelerinden kurtulmak için sirke yöntemini uygulayacağız.

Yapımı

1 kase içerisine yarım su bardağı kadar su ile yarım su bardağı sirke ekleyerek karıştıralım. Yumuşak olan bir bez ile hazırlamış olduğumuz karışımın içerisine daldırıp sonra camlarımızı silelim. Bu uygulamayı aynı zaman da duşa kabin camlarınızda da uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ